Następny rok, rokiem linuxa

Urządzenia

Error message

  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 1998 of /var/www/vhosts/unixdays.pl/includes/theme.inc).
  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 2061 of /var/www/vhosts/unixdays.pl/includes/theme.inc).

Czy wiemy, iż nie możemy dziś istnieć bez elektryczności? Ta wiedza coraz bardziej do nas dociera

tył komputera
Author: Michael Coghlan
Source: http://www.flickr.com
Każdy z nas powinien wiedzieć, iż elektronika to bardzo istotna część ówczesnej technologii, bo wiele wynalazków polega na elektryczności. Całe nasze życie jest jakby - mówiąc metaforycznie - podłączone do prądu. Żyjemy, póki ktoś nas nie odłączy.

Czym jest kamera termowizyjna Flir, do jakiego celu służy i z jakiego powodu mogłaby nawet ratować życie?

Dyski SSD 470 Series
Author: Samsung
Source: Samsung
Czy też wiesz, którego sprzętu używają strażacy, żeby przetestować, czy gdzieś w zgliszczach spalonego przykładowo na przykład zabytkowego budynku nie pali się jeszcze jakikolwiek żar? Urządzenia tego używa także czasem np. policja przy odszukiwaniu różnych osób.


Tym urządzeniem jest kamera termowizyjna Flir, czyli szczególna kamera, jaka nie rejestruje rzeczywistego obrazu tylko jego odbicie w aspekcie {temperatur|temp.

Dlaczego tak konieczne jest niszczenie dokumentów w firmie? Czemu koniecznie powinniśmy mieć to na uwadze?

po użyciu niszczarki dokumentów
Author: rosmary
Source: http://www.flickr.com
W każdej firmie są dokumenty o określonym stopniu poufałości znajdujących się w nich informacji. Tak więc mogą tam być dane finansowe a także plany sprzedażowe, a z pewnością dane osobowe. Jedne z takich dokumentów są bardziej, kolejne mniej istotne, by jednakże niszczyć różne dokumenty firmowe. Jeżeli o tym zapomnimy możemy mieć kłopoty. Jak jednakże stworzyć system, który będzie za to odpowiadał i będzie efektywny?

Kalibracja alkomatów winna być realizowana systematycznie. Warto zakupić taki sprzęt, który automatycznie informuje o potrzebie zrealizowania tego procesu

alkomat
Source: commons.wikimedia.org
O bezpieczeństwo na drodze powinny dbać nie tylko dedykowane służby, ale w szczególności sami kierowcy i piesi. Na to bezpieczeństwo, wpływa wiele elementów, niemniej podstawą jest unikanie wszelkich używek nim zasiądzie się za kierownicą, które mogłyby powodować osłabienie naszej orientacji i reakcji w terenie. W związku z tym jak najbardziej rozsądne jest badanie alkomatami.

Kamerki do sportów ekstremalnych

Nowoczesne urządzenia audiowizualne niezwykle śmiało wkraczają do niemal każdej potencjalnej sfery życia. Stają się one niezbędne w czasie wykonywania wielu działań, a także dostarczaniu przyjemności. W nowym tysiącleciu wybór dobrych kamer nie bywa zwyczajowo kwestią łatwą. Wielość ich zastosowań albo modeli może zazwyczaj powodować różne problemy. Rozeznanie się w ilości sprzętu łatwe nie jest, jednakże bez niego naprawdę ciężko przypasować sprzęt pod własne wymogi. Jak więc wybierać najlepszy sprzęt, szczególnie kiedy taki ma służyć do dosyć nietuzinkowych celów? Kamery garmin mogą tutaj nadzwyczajnym rozwiązaniem wielu problemów na drodze.

Chcesz uchwycić swe fizyczne wyczyny? Użyj dobrego urządzenia - poczytaj, jakiego!

kamery sportowe
Author: DoDEA
Source: http://www.flickr.com
Obecnie fotografujemy i kamerujemy prawie wszystko. Jednym z najczęściej utrwalanych motywów są sukcesy sprawnościowe. Im bardziej widowiskowe, tym lepiej, w rzeczy samej. Ma to oczywiście swoje dobre i złe strony.

Informatyczne bezpieczeństwo w przedsiębiorstwach, czyli jakimi sposobami zapewnić nieprzerwane działanie infrastruktury informatycznej

praca przy komputerze
Author: Intel Free Press
Source: http://www.flickr.com
Dzisiaj niewiele firm poradzić sobie może bez komputera. Nawet przy niewielkich, kilkuosobowych firmach duża część pracowników posiada jakieś laptopy czy komputery, na jakich realizuje swój zakres obowiązków. W firmach większych sprzętu jest znacznie więcej, poza tym mogą się pojawić urządzenia sieciowe, albo serwery na używane oprogramowanie.

Jak zmniejszyć koszty naprawy cennych sprzętów?

Chłodziarko-zamrażarki do zabudowy Liebherr
Author: Liebherr
Source: Liebherr
W dniu nowoczesnym implementacja informatyki z pewnością jest ogromnie szerokie. W tym miejscu śmiało możemy odważyć się oznajmieniem, że gdyby nie jej dynamiczny rozwój na przestrzeni ostatnich lat, to niewątpliwie nie bylibyśmy świadkami modernizowania narzędzi medycznych.

Czy warto korzystać z wypożyczalni różnych przedmiotów? Dla kogo może to być najbardziej odpowiednia opcja?

obiektyw
Source: pixabay.com
Czasami jest tego rodzaju okoliczność, iż mamy w planach coś zrobić, lecz brakuje nam do tego koniecznego sprzętu. Wiadomo, iż jeśli mamy plany częściej wykonywać podobne zadanie, to dobrze zaopatrzyć się w odpowiednie urządzenie, jednakże jeżeli robimy to tylko raz, a sprzęt sporo kosztuje, to tego rodzaju wybór na pewno się nie kalkuluje. Co wtedy zrobić? Najlepiej skorzystać z usług wypożyczalni.

Gry komputerowe – nowa metoda na zabawę

Samsung Smart Hub
Author: Samsung
Source: Samsung
Obecne czasy to okres bezustannego postępu technologicznego, która pnie się na coraz wyższy poziom, niemal codziennie możemy poczytać o jakiejś nowości, która wchodzi na rynek bądź została wymyślona i rozpoczynają się prace nad jej zrealizowaniem. Z uwagi na to, że dostępnych jest coraz więcej sprzętów, których używamy codziennie, aby ułatwić sobie sporo zadań, producenci dokładają starań, by Urządzenia te były coraz lepsze i dysponowały coraz większą liczbą funkcji.

Stworzenie zapasu części zamiennych do sprzętów AGD wydajnym rozwiązaniem na zmniejszenie przyszłościowych kosztów

telefony - obrazeczek
Author: Marcin Polak
Source: http://www.flickr.com
Dowolny człowiek posiada w swoim domu dużą ilość różnych urządzeń AGD, która z roku na rok się powiększa.


Nabywamy coraz więcej, jednak sprzęt AGD ma niezdrową tendencję do awarii w najmniej odpowiednim momencie.

Dlaczego można w niektórych przypadkach wziąć się za samodzielne naprawianie urządzeń AGD.

samochód
Author: Farrell Small
Source: http://www.flickr.com
Każde domowe urządzenie po pewnym okresie stosowania może się zepsuć. Spiskowe, nie potwierdzone jednak w praktyce teorie głoszą, ze producenci specjalnie projektują sprzęt w taki sposób, aby zepsuł się on niedługo po zakończeniu gwarancji.

Co to jest odgłos i które urządzenia można by zakupić w takowym miejscu jak sklep audio?

Sony
Author: Airwolfhound - Over 1 million views, thanks :-)
Source: http://www.flickr.com
Jeżeli zostałeś prawdziwym zwolennikiem dźwięków, to na pewno masz w lokalu najlepszej jakości sprzęt do jej odtwarzania. Audiofilom nie wystarcza odgłos, jaki odtwarzany jest za pomocą przykładowo telefonu komórkowego.

Co to są wyłączniki krańcowe oraz styczniki?

części elektroniczne
Author: www.centro-therm.pl
Source: www.centro-therm.pl
W obrębie elektroniki funkcjonuje niemało pojęć, których zdefiniować nie potrafi duża grupa ludzi. Czasem dotyczą one części, stosowanych w urządzeniach których używamy codziennie. Warto posiadać wiedzę, na jakiej zasadzie działają otaczające nas sprzęty.

Ważne są nie tylko samodzielne urządzenia, ale też i ich ochrona

drukarka
Author: Epson
Source: Epson
Jeżeli decydujemy się na sprawunek jakiegoś sprzętu, to pragniemy dołożyć wszelkich sił, żeby był on jak najlepszy i żeby jednocześnie w jak najwyższym stopniu spełniał nasze oczekiwania. Mimo wszystko należy wspomnieć, iż warto się tutaj zaopatrzyć w przedmioty, które dopomogą nam ochraniać dane urządzenia, tak żeby bez awaryjnie miały szanse nam one posłużyć przez naprawdę bardzo sporo lat.

Pages