Następny rok, rokiem linuxa

Error message

  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 1998 of /var/www/vhosts/unixdays.pl/includes/theme.inc).
  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 2061 of /var/www/vhosts/unixdays.pl/includes/theme.inc).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/unixdays.pl/includes/menu.inc).

Jak jest wykonywana metoda sitodruku, przy czym są wykorzystywane drukarki wykorzystujące tę technikę

Wielu ludzi zapewne miała okazję usłyszeć o czymś takim jak sitodruk, hasło to jest ostatnio niezwykle popularne i chętnie używane. Lecz w praktyce jedynie nieduży procent z tych osób będzie wiedział, na czym polega dokładnie sitodruk i jaka jest zasada maszyn które drukują tym sposobem.


Sama metoda sitodruku od dawna jest wykorzystywana, pierwsze maszyny drukujące były obsługiwane mechanicznie albo ręcznie. Dopiero ostatnie lata i dynamiczny rozwój technologii sprawiły, że również w tym obszarze zaszły ogromne zmiany. Obecnie na rynku jest bardzo duża ilość takich urządzeń, od całkiem małych do półprofesjonalnych zastosowań aż po wydajne zaawansowane maszyny, które mogą realizować wszystkie duże zamówienia.

Przez taką dostępność sprzętu dodrukowania pojawiła się również ogromna oferta wydruków na koszulkach, czapeczkach, kubkach czy jakichkolwiek innych przedmiotach, na których będzie tylko możliwość wydrukowania. Aktualnie maszyna do sitodruku nie stanowi już jakiegoś wielkiego wydatku (zobacz na stronie firmy sitodruk-maszyny.com), z tego też powodu coraz częściej spotyka się je nawet w niedużych firmach.

sitodruk
Author: Women's Studio Workshop
Source: http://www.flickr.com
Najistotniejszym elementem tego typu maszyn są sita, wykonane z nylonowej albo stalowej siatki. Siatka posiada oczka o bardzo małej średnicy i służy do drukowania jednego koloru, jeżeli miałoby ich być więcej to do każdego potrzebna jest osobna siatka. Przy pomocy odpowiedniej emulsji i światła utwardza się na sitach te fragmenty, które mają nie być drukowane, a w pozostałym fragmencie nic nie ma. W czasie druku rozprowadzana jest po całym sicie farba i w miejscach, które nie zostały utwardzone dostaje się ona na powierzchnię materiału.

Nie czekaj! Jeżeli zaciekawił Cię ten tekst, to idź w kolejną stroną. Tam oczekuje na Ciebie kompleksowa wiadomość (https://www.sol-drogowa.pl/pl/sol-drogowa/kontakt). Sądzimy, że w ten sposób będziemy mogli rozwiać wszelkie Twoje zagwozdki.Kładąc kolejne kolory dostaje się barwny obraz, składający się z ogromnej ilości bardzo małych kropelek. Po skończeniu drukowania sita są płukane i maszyna do koszulek oparta na tej technologii zająć się może kolejną partią. W rzeczywistości sitodruk wykorzystuje się na praktycznie każdym materiale, jaki ma odpowiednią twardość, a przez łatwe przygotowanie matryc jest to dość atrakcyjna metoda drukowania swoich indywidualnych wzorów i motywów.