Następny rok, rokiem linuxa

Error message

  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 1998 of /var/www/vhosts/unixdays.pl/includes/theme.inc).
  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 2061 of /var/www/vhosts/unixdays.pl/includes/theme.inc).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/unixdays.pl/includes/menu.inc).

Dlaczego tak konieczne jest niszczenie dokumentów w firmie? Czemu koniecznie powinniśmy mieć to na uwadze?

W każdym przedsiębiorstwie są dokumenty o określonym stopniu poufałości zawartych w nich informacji. Tak więc mogą tam być dane finansowe a także plany sprzedażowe, a na pewno dane osobowe. Jedne z takich dokumentów są bardziej, kolejne mniej niezbędne, ażeby jednak niszczyć wszelkie firmowe dokumenty. Jak o tym zapomnimy możemy mieć problemy. Jak jednak stworzyć system, jaki będzie za to odpowiadał oraz będzie efektywny?

przemysłowa niszczarka dokumentów
Author: Clarence Risher
Source: http://www.flickr.com
Niszczenie dokumentów nie jest takie ciężkie, trzeba po prostu wykreować odpowiednią strategię. Najlepiej na początek stworzyć dokument, jaki będzie zawierał dokładne wytyczne odnośnie niszczenia danych w firmie, z jakim powinien zapoznać się każdy aktualny, a także nowo zatrudniony pracownik. W dalszej kolejności trzeba zrobić szkolenie, które wyjaśni szczegóły tej polityki oraz uświadamiające niebezpieczeństwa wynikające z niewłaściwego zabezpieczania dokumentów i ich nieprawidłowego niszczenia.

Kolejną istotną sprawą jest decyzja, czy utylizacja dokumentów będzie organizowana w innym miejscu - czytaj więcej. Z pewnością lepiej to zrobić w firmie, gdyż to daje stuprocentową pewność, że zlikwidujemy wszystkie dane, więc wyeliminujemy zagrożenie, że coś wydostanie się poza przedsiębiorstwo i wpadnie w niepowołane ręce. Na rynku na szczęście jest wiele firm, jakie oferują niszczenie danych i to różnorodnego typu, przykładowo niszczenie dokumentów niszczenie dokumentów łódź lrg księgowych czy medycznych. W takiej sytuacji dane zbierane są w przedsiębiorstwie w jednym pojemniku, a następnie transportowane do miejsca, w którym są utylizowane. Można oczywiście uczestniczyć w takim procesie, lub później zażądać dowodów, że dane zostały faktycznie zutylizowane.

Może Cię zainteresować -dokumenty
Author: www.sxc.hu
Source: www.sxc.hu
I ciekawa rzecz na koniec. Zanim przystąpimy do likwidowania dokumentów, powinniśmy sprawdzić jakiego rodzaju dokumenty są w firmie wytwarzane, co określi ich klasę ochrony. W każdej firmie, w różnorodnych działach bowiem powstają różnorodne dokumenty, natomiast stopień ich jawności oraz tajności jest zależny od klasy ochrony. Zależnie od zdefiniowanej klasy ochrony dokumenty muszą być zniszczone w urządzeniach, które spełniają przyporządkowany do klasy ochrony stopień bezpieczeństwa.