Następny rok, rokiem linuxa

Error message

  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 1998 of /var/www/vhosts/unixdays.pl/includes/theme.inc).
  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 2061 of /var/www/vhosts/unixdays.pl/includes/theme.inc).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/unixdays.pl/includes/menu.inc).

Właściwie zabezpieczona nieruchomość

Zabezpieczenie budynku przed włamaniami, czy rozmaitego typu wandalizmem obejmuje w dzisiejszych czasach zarazem budynki prywatne, jak i firmy, czy też nieruchomości publiczne. W celu zabezpieczenia wykorzystuje się najróżniejsze rozwiązania, w tym bardzo popularne od dłuższego czasu kamery.


monitoring
Author: Tristan Nitot
Source: http://www.flickr.com
Oczywiście, to ile kamer należy zamontować uzależnione jest od rozmiarów nieruchomości i terenu, jaki dana kamera ma uwzględniać. Uzależnione jest to również od rodzaju urządzenia które zastosujemy, jedne kamery bowiem mają ograniczony zakres widzenia, inne – te obrotowe, mogą objąć znaczny obszar wokół budynku. Z kolei od tego, ile kamer zastosujemy zależy, czy konieczne będzie również zastosowanie urządzenia, jakim jest rejestrator kamer.

Wykorzystanie tego typu urządzeń znacznie zwiększa bezpieczeństwo, jako że skutecznie zniechęca ewentualnych włamywaczy, czy złoczyńców. Jak wskazują badania, nawet atrapa kamery może być dobrym rozwiązaniem, szczególnie wtedy, gdy wizualnie w zasadzie niczym nie różni się od zwykłej kamery. Oczywiście montaż kamer zwykłych, a tych, które tylko przypominają je z wyglądu przebiega inaczej, por. montaż kamer. W pierwszym przypadku należy wykonać konkretne instalacje i złącza, w drugim – nie jest to niezbędne.

Widok kamery, która koduje obraz może na długo zniechęcić potencjalnych włamywaczy, czy osoby trzecie. Dlatego warto umieścić kamerę w widocznym miejscu i rzecz jasna stosownie ją zabezpieczyć przed ewentualnym szkodzeniem sprzętu. Dziś oferuje się przeróżne rozwiązania w tym zakresie, z jakich warto skorzystać.


kamery przemysłowe, kamery do minitoringu
Gdzie kupić tego typu sprzęt? Najlepiej poszukać firm, które zajmują się nie tylko udostępnianiem kamer, ale także ich montażem, więcej informacji . Należy też pamiętać, że po zakupieniu i zamontowaniu kamery ktoś musi zająć się później monitoringiem. Jest to konieczne szczególnie w sytuacji, gdy nieruchomość (polecam promocję na mieszkania archicomu na strachocinie) jest duża i rozległy obszar ma być monitorowany. W takiej sytuacji niezbędny jest rejestrator kamer i osoba, która będzie systematycznie obserwowała co się dookoła dzieje. Firmy tego rodzaju bez problemu można wyszukać choćby w internecie, gdzie również można zamówić niezbędny osprzęt oraz łatwiej przeanalizować, jakiego rodzaju wariant zabezpieczeń będzie najlepszy w naszym przypadku.