Następny rok, rokiem linuxa

Error message

  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 1998 of /var/www/vhosts/unixdays.pl/includes/theme.inc).
  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 2061 of /var/www/vhosts/unixdays.pl/includes/theme.inc).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/unixdays.pl/includes/menu.inc).

Kalibracja alkomatów winna być realizowana systematycznie. Warto zakupić taki sprzęt, który automatycznie informuje o potrzebie zrealizowania tego procesu

O bezpieczeństwo na drodze winny dbać nie tylko odpowiednie służby, ale w szczególności sami kierowcy i przechodnie. Na to bezpieczeństwo, składa się wiele czynników, jednak najważniejsze jest unikanie wszelkich używek zanim znajdziemy się za kierownicą, które mogłyby powodować ograniczenie naszej orientacji i reakcji w terenie. W tym celu jak najbardziej sensowne jest stosowanie alkomatów.

W wyniku braku trzeźwości co miesiąc ginie na naszych drogach mnóstwo niewinnych osób. Jak mówi kodeks po spożyciu alkoholu, gdy we krwi jego stężenie wynosi więcej niż 0,5 promila, pozostajemy w stanie nietrzeźwości. Bez alkomatów, kontrola taka nie byłaby możliwa. Te bardzo często niewielkie urządzenia, pozwalają sprawdzić stan kierującego i tym samym dają większą gwarancję na bezpieczeństwo (super - więcej informacji) na drodze.Na rynku udostępnia się mniej lub bardziej zautomatyzowane alkomaty, zarówno do użytku przez odpowiednie służby, jak i do własnej dyspozycji. Warto pomyśleć o zakupieniu alkomatu na własną rękę, aby na bieżąco kontrolować swoje możliwości jako kierowcy. Z zakupieniem urządzenia nie będziemy mieć problemu, bowiem na rynku udostępnia się przeróżne modele (-> poznaj więcej). Większość z nich jest łatwa w obsłudze i nie wymaga szczególnych umiejętności. Jednak zakupując alkomat warto pamiętać, że co jakiś czas niezbędna będzie jego kalibracja.

ruch uliczny
Author: Butz.2013
Source: http://www.flickr.com
Proces o którym mowa, służy przede wszystkim wyzerowaniu pozycji alkomatu, tak by następne pomiary były równie dokładne, jak zaraz po zakupie sprzętu. Kalibracja alkomatów powinna być realizowana systematycznie. Ułatwieniem w tej sprawie jest zaopatrzenie się w takie urządzenia, które w sposób automatyczny informują o potrzebie przeprowadzenia tego procesu. Jeśli zauważymy jakieś nieprawidłowości w działaniu alkomatu czy też naszym zdaniem pomiar nie jest dokładny pamiętajmy, że zawsze można przekazać urządzenie do serwisu, aby je zbadać. W ten sposób będzie można przeanalizować błędy i usprawnić urządzenie.

Nie jesteś w stanie doczekać się innych wątków? Przygotowaliśmy dla Ciebie łącze do witryny (https://www.hyzynski.pl/oferta/palisady/), które pozwoli Ci zapoznać się z ogromną porcją nowych wiadomości.O bezpieczeństwo na drodze winniśmy dbać zawsze i wszędzie i nie ma od tej zasady wyjątku. Idealnym stanem byłaby sytuacja, że na drogach poruszają się tylko w pełni świadomi kierowcy, jednak z reguły tak nie jest. Dlatego róbmy wszystko, by przy pomocy dostępnych urządzeń i rozwiązań wpływać na to bezpieczeństwo, zarówno dla innych, jak i siebie samych.