Następny rok, rokiem linuxa

Error message

  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 1998 of /var/www/vhosts/unixdays.pl/includes/theme.inc).
  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 2061 of /var/www/vhosts/unixdays.pl/includes/theme.inc).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/unixdays.pl/includes/menu.inc).

Dlaczego można w niektórych przypadkach wziąć się za samodzielne naprawianie urządzeń AGD.

Każde domowe urządzenie po jakimś okresie użytkowania może ulec awarii. Spiskowe, nie potwierdzone jednak w praktyce teorie głoszą, ze firmy specjalnie projektują sprzęt tak, aby zepsuł się on niedługo po zakończeniu okresu gwarancyjnego.


Faktem jest, że obecnie Urządzenia AGD są dużo mniej trwałe niż przed laty, a oprócz tego budowane w taki sposób, że niejednokrotnie naprawa może być całkowicie nieopłacalna. Przykładowo taka sytuacja ma miejsce przy pralkach, które są powszechnie używane w większości domów. Jeżeli na przykład zepsuje się w nich bęben pralki, który jest złączony z układem łożyskowania i innymi częściami. Koszt zakupu i zamiany takiego bębna często będzie podobny jak kupno nowej pralki, i na tego typu rozwiązanie jednak większość ludzi się decyduje.


samochód
Author: Farrell Small
Source: http://www.flickr.com


filtr wody do pralki
Author: Tony Cairns
Source: http://www.flickr.com
Szczęśliwie awarie bębna nie zdarzają się tak często, dużo częściej problemy mogą wystąpić z innymi elementami, które można dużo taniej zreperować. Dużą część z tego typu napraw przeprowadzić można samemu, bez potrzeby zamawiania serwisanta, jeżeli tylko ktoś ma jakieś manualne zdolności, to bez problemów da sobie z tym radę. Skorzystać przy tym można z dołączonej instrukcji, w jakiej będzie opisane, jak wymienić filtr wody do pralki czy inne drobne części.


Dużą pomocą służy także internet, łącznie z tym że znaleźć w nim można sporo filmów, pokazujących dokładnie, jak dana naprawa powinna być przeprowadzona. Jeżeli tylko ktoś będzie się czuł na siłach to może skorzystać z takiej możliwości, z pewnością oszczędzi wtedy nieco pieniędzy.