Następny rok, rokiem linuxa

Error message

  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 1998 of /var/www/vhosts/unixdays.pl/includes/theme.inc).
  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 2061 of /var/www/vhosts/unixdays.pl/includes/theme.inc).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/unixdays.pl/includes/menu.inc).

Jak nie dać się wykiwać przez nieuczciwych fachowców od sprzętów rtv i agd?

Zepsuty sprzęt potrafi skutecznie popsuć humor i wprowadzić nerwową atmosferę w najmniej oczekiwanym momencie. Do momentu kiedy wszystko działa bez zarzutów większość ludzi nie zawraca sobie głowy właściwą konserwację i dostępność elementów zamiennych. Jednak jeśli stanie się najgorsze, zamiast natychmiast wzywać pana złotą rączkę, warto spróbować dokonać naprawy samodzielnie, pod warunkiem, że jest to bezpieczne.


Najbardziej stresujące są momenty, kiedy urządzenie nie podlega gwarancji i musicie szukać punktu napraw. Nietrudno w takiej chwili przestać myśleć racjonalnie i dać się oszukać. Zanim zgłosicie się do serwisu, albo pobiegniecie po nowy sprzęt, poczytajcie strony internetowe i fora tematyczne, gdyż są one źródłem informacji. Użytkownicy wymieniają się doświadczeniami i wzajemnie sobie pomagają. Większość drobnych awarii jesteście w stanie usunąć sami. Musicie tylko wymienić niedziałającą część. Istnieje wiele portali oraz sklepów stacjonarnych i internetowych, które mają na sprzedaż najbardziej popularne elementy zamienne, od części do krajalnic i mikserów aż po filtry, ładowarki i wiele innych - ciekawa historia. Specjaliści zazwyczaj doradzają i dają praktyczne instrukcje. Dobrze jest skorzystać z ich rad, bo pozwoli to wam oszczędzić nawet kilkaset złotych.
pralka
Author: US CPSC
Source: http://www.flickr.com


Od zawsze panuje pogląd, że urządzenia rtv i agd w których przestanie działać część odpowiedzialna za elektronikę są do wyrzucenia albo koszt części przewyższa zakup nowego urządzenia. Jeśli zdecydujecie się na pomoc fachowca w przypadku zepsutej pralki, jest wielce prawdopodobne, że powie, że zepsuty jest programator, a programator Whirlpool jest nie do wymiany. Zapytajcie wtedy o model i osobiście zweryfikujcie jego dostępność w internecie lub sklepie specjalistycznym. Dodatkowo będziecie mogli zaznajomić się z cenami i ocenić koszt naprawy - poznaj programatory Whirlpool. Brak znajomości cen jest niezwykle często wykorzystywana przez wyrachowanych fachowców. Jeśli już zdecydujecie się powierzyć im zakup i wymianę wadliwej części, poproście o paragon oraz o gwarancję.


Bądźcie czujni i nie dajcie się naciągnąć przez nieuczciwych serwisantów, którzy z premedytacja wykorzystają waszą naiwność, bo są świadomi, że gdy sprzęt psuje się w najmniej oczekiwanym momencie, jesteście gotowi zapłacić każdą cenę, żeby szybko pozbyć się problemu. Popytajcie także w kilkunastu punktach serwisowych, żeby sprawdzić ceny.