Następny rok, rokiem linuxa

prąd

Error message

  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 1998 of /var/www/vhosts/unixdays.pl/includes/theme.inc).
  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 2061 of /var/www/vhosts/unixdays.pl/includes/theme.inc).

Wynajem agregatów będzie nam proponowany - Co uczynić gdy zabraknie prąd?

linie energetyczne
Author: Tony Webster
Source: http://www.flickr.com
Czy potrzebna nam okazuje się być ciągła dostawa prądu? Są rejony, w których prąd wciąż powinien okazać się doprowadzany, gdyż nawet niewielka jego przerwa ma szansę mieć tragiczne skutki. Jednak co robić, jeśli na co dzień brak energii nie okazuje się być dla nas trudem, ale z powodu jakiegoś zdarzenia powinniśmy się przed nim dobrze obronić?

Agregaty wytwarzające energię elektryczną

przenośny agregat spalinowy
Agregaty prądotwórcze to niezależne zespoły produkujące prąd, które zbudowane są z prądnicy poruszanej silnikiem spalinowym. Służą one do otrzymywania energii elektrycznej tam, gdzie nie ma innych jej źródeł. Są stosowane także, jako pomoc przy przeładowaniach sieci albo kiedy występuje dłuższa przerwa w zasilaniu, dla odbiorników tolerujących krótkotrwały zanik napięcia.

Co przemawia za kupnem samochodu elekrycznego?

dom
Author: Jason Ballard
Source: http://www.flickr.com
Za tym, aby kupić pojazd elektryczny przemawia przede wszystkim niski koszt jego użytkowania oraz aspekty ekologiczne. Definitywnie możemy pożegnać się z tankowaniem i zamiast tego korzystać z dużej ilości bezpłatnych stacji ładowania, które w Polsce pojawiają się teraz częściej.

Praca elektryka okazuje się ciężka i wymagająca, dowiedz się, jak wygląda i na czym się opiera

amperomierz
Author: greensheepred
Source: http://www.flickr.com
Bez wątpienia żaden człowiek nie potrafi wyobrazić dzisiaj sobie otoczenia bez elektryki i dogodnych możliwości, które ona daje. Dostęp do energii elektrycznej nie byłby jednakże możliwy bez wkładu elektryka, jaki trudni się wszelkimi kwestiami związanymi z przyłączeniem i użytkowaniem podzespołów elektrycznych. W wypadku, kiedy obmyśla się jakąś inwestycję, chociażby budowę domu, nie obejdzie się bez pracy elektryka.

Jak działają kserokopiarki? Jakie elementy są ważne? O jakich rzeczach trzeba pamiętać?

ksero
Author: Matthew Cua
Source: http://www.flickr.com
Kserokopiarka to urządzenie, które umożliwia wykonanie kopii dokumentu jak również dwuwymiarowych elementów grafiki. Pierwszym producentem była firma Xerox, a pierwszą z udanych kopii dokumentu wykonano w 1938 roku. W naszym kraju kserokopiarki weszły na rynek dopiero w latach siedemdziesiątych, natomiast dziś trudno sobie wyobrazić by można było obejść się bez tego sprzętu.

Co jest najbardziej istotną częścią kserokopiarki cyfrowej, a co tradycyjnej?

dyski SSD
Author: Derek Keats
Source: http://www.flickr.com
Obecnie nie ma raczej biura, jakie mogłoby normalnie funkcjonować bez innowacyjnych sprzętów, jakie bardzo wspomagają codzienną pracę. Są to różne drukarki czy też narzędzia, jakich celem jest błyskawiczne robienie kopii wielu różnych np. dokumentów.


Koncepcja kserokopiarki powstała już prawie sto lat temu, jednak do dzisiaj, chociaż w znacznie bardziej nowoczesnej oraz bardzie rozbudowanej postaci, można ją bez trudu spotkać w wielu biurowych czy uczelnianych korytarzach.