Następny rok, rokiem linuxa

Error message

  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 1998 of /var/www/vhosts/unixdays.pl/includes/theme.inc).
  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 2061 of /var/www/vhosts/unixdays.pl/includes/theme.inc).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/unixdays.pl/includes/menu.inc).

Agregaty wytwarzające energię elektryczną

Agregaty wytwarzające prąd to niezależne zespoły produkujące prąd, które zbudowane są z prądnicy napędzanej silnikiem spalinowym. Służą one do uzyskiwania energii elektrycznej tam, gdzie nie ma innych jej źródeł. Są używane także, jako pomoc przy przeciążeniach sieci lub kiedy następuje znaczniejsza przerwa w zasilaniu, dla odbiorników tolerujących tymczasowy zanik napięcia.

wiatrak
Author: Don Graham
Source: http://www.flickr.com
Agregaty są niezastąpione przy wykończeniach domów, remontach i tym podobnie pozwalając na używanie urządzeń elektrycznych tam gdzie nie ma zasilania elektrycznego. Do nich możemy podłączyć maszyny do cyklinowania czy też do szlifowania okien wyprodukowanych z drewna. Z uwagi na ich strefę działania rozdzielamy je na agregaty wytwarzające prąd o wykorzystaniu morskim oraz o zastosowaniu lądowym. Patrząc się na ich sposób produkcji wyróżnia się również agregaty ze sterowaniem automatycznym a także ręcznym. Z kolei patrząc na ich montaż ukazują się ruchome agregaty produkujące energię elektryczną oraz agregaty stałe. Zasadniczo na rynku jest tyle typów agregatów wytwarzających energie elektryczną, ile urządzeń i miejsc, którym mogą dostarczać elektryczności. Konkretne modele różnią się szczególnie parametrami mocy, która powinna być dopasowana do urządzenia, które ma być danym agregatem zasilane (). Można zakupić urządzenie w postaci przenośnej bądź stacjonarnej. Najbardziej popularne agregaty wytwarzające energię elektryczną to te, które mają przeznaczenie w elektronice, w gospodarstwach domowych, w turystyce, w pracach budowlano-remontowych i wszystkich innych wykonywanych w warunkach polowych.

Osiągalne są agregaty produkujące prąd jednofazowe, trójfazowe, napędzane gazem bądź benzyną, a także wałkiem ciągnika rolniczego. Mnóstwo firm prócz sprzedaży agregatów zajmuje się tak nazywanym wynajem agregatów. Tego typu obsługa przeważnie obejmuje dostawę sprzętu, uruchomienie, obsługę serwisową, dowóz benzyny jak również odbiór urządzenia. Jest to doskonałe rozwiązanie np. dla realizatorów jakiś imprez na świeżym powietrzu czy występów. O nic nie trzeba się przejmować, wszystkim zajmie się firma wypożyczająca agregaty jak .

Frapuje Cię tematyka podnoszona w tym tekście? Zobacz oprócz tego także inne pokrewne posty - po prostu wejdź tutaj wypożyczalnia dekoracji do kościoła.