Następny rok, rokiem linuxa

Error message

  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 1998 of /var/www/vhosts/unixdays.pl/includes/theme.inc).
  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 2061 of /var/www/vhosts/unixdays.pl/includes/theme.inc).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/unixdays.pl/includes/menu.inc).

Co przemawia za kupnem samochodu elekrycznego?

Za tym, aby kupić samochód na prąd przemawia głównie niski nakład pieniężny jego użytkowania i aspekty ekologiczne. Raz na zawsze możemy pożegnać się z tankowaniem i zamiast tankowania korzystać z dużej ilości darmowych stacji ładowania, jakie w naszym kraju pojawiają się aktualnie częściej.


dom
Author: Jason Ballard
Source: http://www.flickr.com
samochody elektryczne
Author: Complete Merchandise
Source: http://www.flickr.com


Ludzie, którzy kupią samochody elektryczne, będą mogli również skorzystać z planowanych przez rząd ulg podatkowych. Takie samochody wyróżniają się także cichą jazdą. Wadą dla znacznej części ludzi, może być wysoka cena kupna tego typu samochodu. Olbrzymią mocną stroną aut napędzanych elektrycznie, jest wyeliminowanie emisji spalin. Jednak z ekologią nie jest tak, jak się wydaje. Same samochody nie produkują spalin, lecz ich wytwarzanie nie należy do najzdrowszych. Problemem mogą być baterie oraz akumulator, a ich utylizacja jest niezwykle kosztowna i skomplikowana. Samochody na prąd są znacznie bardziej bezpieczne niż samochody na benzynę albo na gaz.

Jeżeli istnieją jakiekolwiek fascynujące Cię pytania na omawiany wątek, to wejdź na optymalne źródło, ono z pewnością Cię zaciekawi.

Nie ma tu łatwopalnego paliwa, jakie powoduje, że w razie wypadku samochód zapali się oraz możemy ponieść śmierć.


wymiana baterii w elektrycznym aucie może być wielkim kłopotem. Nie ze względu na zagrożenie dla środowiska, ale z powodu niewielkiej ilości punktów ich ładowania na terenie naszego kraju. Dla osób, które mieszkają w małych miastach, oraz które nie jeżdżą zbyt często w trasę, może to uniemożliwiać im skuteczne używanie elektrycznych aut. Kiedy chcemy kupić samochód elektryczny w ojczystym salonie, powinniśmy przygotować się na dość dużą kwotę. Najtańszy pojazd elektryczny jest to koszt około 30 000, ale są również samochody warte 100 000. Eksploatacja pojazdu elektrycznego może dać obszerne oszczędności, które mogłyby zrekompensować znaczny koszt zakupu takiego samochodu.


Na przykład koszt przejechania stu km niewielkim elektrycznym samochodem, to zaledwie 6 złotych, w czasie, kiedy za jazdę samochodem na benzynę albo ropę zapłacimy 25-40 zł za przejechanie 100 km.