Następny rok, rokiem linuxa

Informatyka

Error message

  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 1998 of /var/www/vhosts/unixdays.pl/includes/theme.inc).
  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 2061 of /var/www/vhosts/unixdays.pl/includes/theme.inc).

W jaki sposób możemy zaoszczędzić na prowadzeniu własnej firmy?

komputery
Author: www.sxc.hu
Source: www.sxc.hu
Należy zwrócić uwagę, że choć prowadzenie własnej firmy bez wątpienia nie jest czymś łatwym, to jednak w wielu przypadkach mamy niepowtarzalną możliwość trafić na jakieś oszczędności. Np. nie jest powiedziane, że zawsze musimy zatrudniać u siebie informatyka. Ba, nikt nie powiedział, iż w przypadku awarii będziemy płacić spore pieniądze.

Dlaczego

informatyka
Author: reynermedia
Source: http://www.flickr.com
We współczesnych czasach systemy informatyczne rozwijają się w niesamowitym tempie. Codziennie powstają nowe, znakomite rozwiązania, które etapami wdrażane są w życie, usprawniając prace oraz realizowanie niejednej czynności. Jednym z niniejszych rozwiązań są informatyczne systemy zarządzania. Jakie są ich plusy?

Musimy powiedzieć, że istnieją różnorakie rodzaje sieci

internet
Author: iStock
Source: iStock
Niby zdajemy sobie sprawę z tego, iż nasze funkcjonowanie w Internecie nie są anonimowe, że do każdego tak na pewno można dostać się, a mimo wszystko czasami dowiadujemy się o nieprzemyślanych wpisach, które powodują, że ktoś otrzymuje naprawdę surową nauczkę. Dlatego należy zaznaczyć, iż w świecie informatyki jest kilka sieci, od których zależy, kto ma dostęp do naszych informacji i że tak naprawdę nigdy nie jesteśmy tak anonimowi jak nam się wydaje.

Cloud computing – technologia przyszłości

technologie
Współcześnie rozmaitego rodzaju technologie informatycznie potrafią o wiele uprościć pracę. Pośród coraz popularniejszych zjawisk w świecie informatycznym jest tzw. chmura obliczeniowa. Jest to bardzo charakterystyczny model przetwarzania danych, który pozwala użytkownikowi komputera na korzystaniu z dysków i aplikacji, które nie znajdują się wprost na jego sprzęcie, ale na serwerze i ulegają udostępnieniu poprzez firmy. W rezultacie spotykane jest przykładowo magazynowanie potrzebnych plików bez zajmowania przestrzeni na dysku urządzenia; jest to duże ułatwienie pracy, jako że dzięki temu da się posiadać do nich dostęp z najróżniejszych urządzeń, w tym mobilnych.

Który rodzaj oprogramowania powinno się wdrożyć w naszej firmie?

komputer
Author: Locus Research
Source: http://www.flickr.com
Nie od dziś wiadomo, że informatyka jest jedną z liczących się dziedzin naszego życia. Wdrożenie rozlicznych narzędzi informatycznych stało się kolosalne. Wiele czynności, które kiedyś musieliśmy wykonywać ręcznie zostało w dniu dzisiejszym w gigantycznym stopniu zautomatyzowane, co rzecz jasna jest dużym udogodnieniem. Okazuje się również, że dorobek komputerów nie służy nam tylko do rozrywki, ale dodatkowo coraz to częściej do pracy.

Tanie, a dobre. Czy taka zależność w ogóle jest możliwa w świecie nowoczesnych technologii? Kilka słów o serwerach VPS.

vps
Author: Linux Screenshots
Source: http://www.flickr.com
Przy wybieraniu odpowiedniego programu czy sprzętu kieruje ludźmi strach. W głowie powtarzają się zagwozdki o efektywność krańcową towaru, o możliwą trwałość i czy pozwoli nam na konkretnie to, czego potrzebujemy. Ewentualność ta, pojawia się co raz, gdy któryś z elementów owiany jest tajemnicą. Scalony system zarządzający serwerem znajduje się zazwyczaj w konkretnym obszarze i nie do końca jest wykorzystywany, jeśli odbiorcą jest pojedyncza firma.