Następny rok, rokiem linuxa

Error message

  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 1998 of /var/www/vhosts/unixdays.pl/includes/theme.inc).
  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 2061 of /var/www/vhosts/unixdays.pl/includes/theme.inc).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/unixdays.pl/includes/menu.inc).

Musimy powiedzieć, że istnieją różnorakie rodzaje sieci

Niby zdajemy sobie sprawę z tego, iż nasze funkcjonowanie w sieci nie są anonimowe, iż do każdego tak na pewno można dotrzeć, a mimo wszystko czasem słyszymy o nierozważnych wpisach, które sprawiają, że ktoś ponosi naprawdę surową karę. Przez to należy wiedzieć, iż w świecie informatyki istnieje kilka sieci, od których zależy, kto ma dojście do naszych informacji i iż tak rzeczywiście nigdy nie jesteśmy tak anonimowi jak nam się zdaje.


Sieci ip pozwalają na dużo

internet
Author: Butz.2013
Source: http://www.flickr.com
By połączyć się z Internetem, musimy się połączyć z odpowiednim serwerem, dlatego właśnie każdy komputer posiada dołączony swój numer IP, jeden się przemienia, kolejny jest niezmienny, a co się z tym łączy, mając konkretny numer mamy szansę trafić do danego komputera, a więc też oraz do jego właściciela.

Sieci ip obejmują komputery na bardzo wielkim obszarze, nie istnieje dla nich właściwie żadnych ograniczeń, a co więcej za ich pomocą możemy połączyć ze sobą dwa, albo i dużo więcej urządzeń, przez to wszystkie tworzą niejako jedność. Znajomość numerów IP niesamowicie często wykorzystywana jest także w różnych konkursach, w których można raz dziennie dawać głosy, gdyż wówczas właściwy system weryfikuje, czy już głosowaliśmy z danego komputera.

Sieci LAN mają mniejszy zasięg

internet
Author: Victor van Werkhooven
Source: http://www.flickr.com
Kolejnym rodzajem sieci, są sieci LAN, a więc takie, które łączą komputery jedynie na ściśle ograniczonym terenie oraz to jeszcze (terminal mobilny) w dosyć niedalekiej oddaleniu. Mogą za jej wsparciem stać się powiązane komputery w jednym domu, w szkole, lub w firmie. Dzięki tej sieci znacznie prostsze jest przekazywanie danych między tymi urządzeniami, co jest niesamowicie istotne w przypadku przedsiębiorstwa.

Możliwości są ogromne

Bez wątpienia Internet oferuje nam niesamowite sposoby, nie mniej musimy powiedzieć, że nie daje on gwarancji, iż kiedy zrobimy coś niewłaściwego, to nikt do nas nie dojdzie. Warto być mimo wszystko uważnym, ponieważ znajomość właściwych sieci powoduje, że wcale nie jesteśmy tu tak anonimowi jak to kiedyś próbowano nam wmówić, a co się z tym łączy, w każdej chwili może się okazać, iż będziemy odpowiadać za swoje czyny.