Następny rok, rokiem linuxa

informatycy

Error message

  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 1998 of /var/www/vhosts/unixdays.pl/includes/theme.inc).
  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 2061 of /var/www/vhosts/unixdays.pl/includes/theme.inc).

Nowoczesne technologie jak sobie dać radę z tym niełatwym tematem

Praca przy komputerze
Author: sxc.hu
Source: http://sxc.hu
Aktualnie praktycznie na co dzień używamy komputerów w w domu oraz w pracy. Ich znaczenie w naszym życiu ciągle rośnie. Rozliczanie się z urzędem podatkowym za pomocą netu to już prawie standard. Powód jest prosty - komfort i oszczędność czasu. Tak samo jest w przypadku pozostałych usług informatycznych osiągalnych dla interesantów, choć niestety należy przyznać, że nie jest to - poza fiskusem - modna forma kontaktu z urzędami (wyłączając dodatkowo platformę PFRON dla przedsiębiorców).

Parę refleksji na temat notebooków i komputeryzacji, która pochłania coraz więcej dyscyplin ludzkiego życia

płyta główna komputera
Author: Gareth Halfacree
Source: http://www.flickr.com
Komputery bywają dzisiaj w tak powszechnym użytku, że w każdym mieszkaniu jest przynajmniej jedno takie urządzenie, a niekiedy nawet każdy z domowników ma swoją własną maszynę. Rozwój technologiczny przyczynił się do tego, że nowoczesny komputer przybiera coraz bardziej mikroskopijne rozmiary: jeżeli przed półwiekiem przypominał ogromną szafę na ciuchy, to obecnie bez trudu zmieści się nawet w dziecięcej kieszeni. Pecety, które jeszcze jakąś dekadę temu były ustawiane na biurkach większości uczniów, obecnie bywają zamieniane na podręczne tablety oraz oczywiście posiadają o wiele więcej możliwości niż ich mechatroniczni zwiastuni.