Następny rok, rokiem linuxa

PIT

Error message

  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 1998 of /var/www/vhosts/unixdays.pl/includes/theme.inc).
  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 2061 of /var/www/vhosts/unixdays.pl/includes/theme.inc).

Nadchodzi czas składania rozliczenia podatkowego, nie zapomnij przesłać 1% podatku na dobroczynny cel

obliczanie podatku w sposób tradycyjny
Author: reynermedia
Source: http://www.flickr.com
Co roku podatnicy składają zeznanie podatkowe, w którym deklarują swe przychody za poprzedni rok i rozliczają podatek przy użyciu druku PIT. Od kilku lat mają także możliwość oddać 1% swojego podatku na funkcjonowanie organizacji pożytku publicznego. Dzięki temu wspomniana suma nie jest przekazywana do Urzędu Skarbowego, lecz do organizacji, która będzie korzystać z niej w swej działalności.

Z jakiego powodu warto przekazać 1% podatku organizacjom pożytku publicznego?

monety
Author: Public Domain Photos
Source: http://www.flickr.com
Pomaganie innym jest wpisane w naszą ludzką naturę. Socjologowie od zawsze bywają zainteresowani tym tematem i zostały napisane już setki książek analizujących to zagadnienie. Najbardziej wartościowa jest pomoc altruistyczna, ale niezwykle niełatwo jej współcześnie doświadczyć.

Czym jest podatek od osób fizycznych oraz gdzie można odkryć wzór wypowiedzenia umowy o pracę?

Akta
Author: Bruce Guenter
Source: http://www.flickr.com
Podatek od osób fizycznych określany skrótem PIT to podatek bezpośredni, jaki zawiera wszystkie dochody, które są uzyskiwane przez osoby fizyczne, przykładowo z tytułu wykonywania pracy o umowę. Współcześnie zdołamy wyróżnić dwa rodzaje podatków dochodowych na świecie, do których przynależy podatek globalny oraz podatek celularny.