Następny rok, rokiem linuxa

PIT

Error message

  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 1998 of /var/www/vhosts/unixdays.pl/includes/theme.inc).
  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 2061 of /var/www/vhosts/unixdays.pl/includes/theme.inc).

Nadchodzi czas składania rozliczenia podatkowego, nie zapomnij przesłać 1% podatku na dobroczynny cel

obliczanie podatku w sposób tradycyjny
Author: reynermedia
Source: http://www.flickr.com
Każdego roku podatnicy składają zeznanie podatkowe, w którym deklarują swoje przychody za poprzedni rok oraz rozliczają podatek przy użyciu formularza PIT. Od pewnego czasu mają też prawo przekazać 1% swojego podatku na działalność organizacji pożytku publicznego. Przez to wspomniana kwota nie jest przekazywana do fiskusa, ale do organizacji, która będzie korzystać z niej w swej działalności.

Z jakiego powodu warto przekazać 1% podatku organizacjom pożytku publicznego?

monety
Author: Public Domain Photos
Source: http://www.flickr.com
Pomaganie innym jest wpisane w naszą ludzką naturę. Socjologowie od zawsze bywają zainteresowani tym tematem i zostały napisane już setki książek analizujących to zagadnienie. Najbardziej wartościowa jest pomoc altruistyczna, ale niezwykle niełatwo jej współcześnie doświadczyć.

Czym jest podatek od osób fizycznych oraz gdzie można odkryć wzór wypowiedzenia umowy o pracę?

Akta
Author: Bruce Guenter
Source: http://www.flickr.com
Podatek od osób fizycznych wyznaczany skrótem PIT to podatek bezpośredni, jaki niesie wszystkie dochody, które są zdobywane przez osoby fizyczne, przykładowo z tytułu wykonywania pracy o umowę. Dzisiaj zdołamy wyróżnić dwa rodzaje podatków dochodowych na świecie, do jakich przynależy podatek globalny oraz podatek celularny.