Następny rok, rokiem linuxa

PIT

Error message

  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 1998 of /var/www/vhosts/unixdays.pl/includes/theme.inc).
  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 2061 of /var/www/vhosts/unixdays.pl/includes/theme.inc).

Nadchodzi czas składania rozliczenia podatkowego, nie zapomnij przesłać 1% podatku na dobroczynny cel

obliczanie podatku w sposób tradycyjny
Author: reynermedia
Source: http://www.flickr.com
Każdego roku podatnicy składają zeznanie podatkowe, w którym deklarują swoje dochody za poprzedni rok oraz rozliczają podatek za pomocą druku PIT. Od pewnego czasu mają również prawo oddać 1% swojego podatku na działalność organizacji pożytku publicznego. Dzięki temu ta kwota nie trafia do Urzędu Skarbowego, lecz do organizacji, która będzie korzystać z niej w swojej działalności.

Czym jest podatek od osób fizycznych oraz gdzie można odkryć wzór wypowiedzenia umowy o pracę?

Akta
Author: Bruce Guenter
Source: http://www.flickr.com
Podatek od osób fizycznych wyznaczany skrótem PIT to podatek bezpośredni, jaki niesie wszystkie dochody, które są zdobywane przez osoby fizyczne, przykładowo z tytułu wykonywania pracy o umowę. Dzisiaj zdołamy wyróżnić dwa rodzaje podatków dochodowych na świecie, do jakich przynależy podatek globalny oraz podatek celularny.

Z jakiego powodu warto przekazać 1% podatku organizacjom pożytku publicznego?

monety
Author: Public Domain Photos
Source: http://www.flickr.com
Pomaganie innym jest wpisane w naszą ludzką naturę. Socjologowie od zawsze bywają zainteresowani tym tematem i zostały napisane już setki książek analizujących to zagadnienie. Najbardziej wartościowa jest pomoc altruistyczna, ale niezwykle niełatwo jej współcześnie doświadczyć.