Następny rok, rokiem linuxa

Error message

  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 1998 of /var/www/vhosts/unixdays.pl/includes/theme.inc).
  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 2061 of /var/www/vhosts/unixdays.pl/includes/theme.inc).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/unixdays.pl/includes/menu.inc).

Nadchodzi czas składania rozliczenia podatkowego, nie zapomnij przesłać 1% podatku na dobroczynny cel

Co roku podatnicy składają zeznanie podatkowe, w którym deklarują swoje przychody za miniony rok i rozliczają podatek za pomocą druku PIT. Od pewnego czasu mają również możliwość przekazać 1% swego podatku na działalność organizacji pożytku publicznego. Dzięki temu ta suma nie trafia do fiskusa, lecz do organizacji, która wykorzysta ją w swej działalności.

Oddanie 1% podatku jest łatwe oraz nie pociąga żadnych kosztów

kalkulator i zwrot podatku
Author: Images Money
Source: http://www.flickr.com
By oddać organizacji pożytku publicznego 1% swojego podatku, nie trzeba wielkiego zachodu. W rzeczywistości wystarczy tylko we właściwym okienku formularza wprowadzić numer KRS organizacji, którą chce się wesprzeć tą kwotą. Przy pomocy numeru KRS Urząd Skarbowy ma szansę od razu namierzyć konto fundacji lub innej organizacji, która ma otrzymać pieniądze. Numer organizacji podatnik może wpisać osobiście albo polecić wypełnienie PIT firma księgowa, która zajmuje się rozliczeniem podatku. Podatnik z tytułu ofiarowania 1% nie ponosi żadnych kosztów, po prostu nieduży odsetek jego podatku przekazywany jest na konto organizacji pożytku publicznego zamiast do Skarbówki -Dużo fundacji czeka na wsparcie

Warto wziąć pod uwagę przekazanie 1% podatku organizacji pożytku publicznego. Są to przeróżnego typu fundacje, które trzymają pieczę nad chorymi dziećmi, bezdomnymi zwierzętami, starszymi ludźmi lub zajmują się ratowaniem środowiska naturalnego. W mnogich przypadkach można 1% oddać też dla niepełnosprawnego dziecka z okolicy.

Zaintrygowały Cię treści opracowane w tym wpisie? Czujesz jednak niedosyt? W takim razie zapraszamy do następnej strony - naciśnij tu instalacje alarmów gdańsk i przenieś się tam.

Wielokrotnie organizacje te borykają się z poważnymi problemami finansowymi i mogą działać tylko w oparciu o dobrą wolę ludzi. 1% podatku okazuje się dla nich prawdziwą pomocą.

Jeśli nie masz pojęcia, jaką organizację pożytku publicznego wybrać

obliczenia związane z podatkami
Author: eFile989
Source: http://www.flickr.com
Istnieje tak dużo ważnych organizacji, że można mieć duży trud z wyłonieniem tej jednej, której prześle się swój 1%. Ze szczegółową listą podobnych organizacji można zapoznać się w internecie, chociażby wprowadzając hasło "Przekazanie 1% podatku na opp". Uzyskane linki pomogą zapoznać się ze szczegółami przekazania jednego procenta, jak też z wykazem organizacji, jakim ma się możliwość tę sumę podarować. Nie warto zatrzymywać tych pieniędzy dla fiskusa, zwłaszcza, że tak dużo osób i organizacji czeka na pomoc szczodrych ludzi.