Następny rok, rokiem linuxa

Error message

  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 1998 of /var/www/vhosts/unixdays.pl/includes/theme.inc).
  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 2061 of /var/www/vhosts/unixdays.pl/includes/theme.inc).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/unixdays.pl/includes/menu.inc).

Z jakiego powodu warto przekazać 1% podatku organizacjom pożytku publicznego?

Pomaganie innym bywa wpisane w naszą ludzką naturę. Socjologowie od wieków bywają zainteresowani tym tematem i powstały już setki publikacji omawiających to zagadnienie. Najbardziej godna słów uznania jest pomoc bezinteresowna, ale niezwykle trudno jej dzisiaj doświadczyć.

Pieniądze, monety
Author: reynermedia
Source: http://www.flickr.com
Zaaferowani własnymi sprawami nie zwracamy swojej uwagi na potrzebujących, często też twierdzimy, że to przynależy do zadań instytucji dobroczynnych. Od czasu do czasu słyszmy jednakże w audycjach radiowych lub telewizji apele o zaangażowanie się w ogólnospołeczne akcje, a do takich można zakwalifikować przekazanie 1% podatku dla osób najbardziej potrzebujących pomocy.Rozliczając pit 2014 możemy w kolejnym roku wspomóc organizacje pomagające dzieciakom, osobom w sile wieku, a nawet kotom lub psom. Aby dołączyć do akcji, trzeba przy sporządzaniu pita wpisać ściśle określoną cyfrę w wyznaczone miejsce. Współczesne programy komputerowe automatycznie wyliczają żądaną wartość, nie trzeba posiadać więc dodatkowej wiedzy z zakresu rachunkowości. Aby rozkojarzony podatnik nie wysłał pita bez wsparcia konkretnej organizacji, takie programy posiadają często zaimplementowaną nazwę jednej z organizacji pożytku publicznego. Fundusze, które wpłyną na rachunek bankowy instytucji charytatywnych na pewno zostaną zużytkowane we właściwy sposób.

Chcesz pogłębić swą wiedzę na temat opisany w tym wpisie? Zatem namawiamy - kliknij odsyłacz (https://www.webtec.pl/) i przeglądaj następne inspirujące wiadomości.

Dzięki nim drugoklasiści czy również starsi uczniowie, będą mieć zapewnione smaczne obiady w szkole i bezpłatne wyjazdy na ferie. Dzieci niepełnosprawne, pozostające pod opieką stowarzyszeń, będą mogły wziąć udział w kosztownych turnusach rehabilitacyjnych i zażywać nie mniej kosztowne pastylki. Pieniądze będą też potrzebne ośrodkom, które sprawują opiekę nad pacjentami cierpiącymi na choroby przewlekłe. Staruszkowie często nie mogą liczyć na pomoc najbliższej familii, zatem pobyt w specjalistycznych ośrodkach umożliwia im godziwe przeżycie starości i godną śmierć.

Przekazanie 1% podatku na cele charytatywne bywa banalnie proste i przynosi określone korzyści w nieodległej przyszłości .

Jeśli omawiany wątek jest dla Ciebie atrakcyjny, to kliknij i zobacz, jakiego rodzaju zagadnienia ma rekomendowana strona - niewątpliwie materiały tam umieszczone są podobnie zajmujące.

Kiedy będziemy uzupełniać pit 2014, nie zwracajmy uwagi na to, że przekazujemy groszowe sumy. Jeśli w taki sam sposób postąpi większa liczba podatników, to zebrana suma będzie całkiem spora i będzie mogła zdziałać cuda.