Następny rok, rokiem linuxa

Error message

  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 1998 of /var/www/vhosts/unixdays.pl/includes/theme.inc).
  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 2061 of /var/www/vhosts/unixdays.pl/includes/theme.inc).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/unixdays.pl/includes/menu.inc).

Informatyczne bezpieczeństwo w przedsiębiorstwach, czyli jakimi sposobami zapewnić nieprzerwane działanie infrastruktury informatycznej

Obecnie niewiele firm może sobie poradzić bez komputera. Nawet w przypadku niewielkich, kilkuosobowych firm duża część pracowników ma swoje laptopy czy komputery, na jakich realizuje swój zakres obowiązków. W firmach większych urządzeń będzie dużo więcej, poza tym pojawić się mogą urządzenia do sieci, czy serwery na oprogramowanie firmowe.
praca przy komputerze
Author: Intel Free Press
Source: http://www.flickr.com
Im urządzeń będzie większa ilość, tym więcej pojawić się może z nim kłopotów, dlatego też we wszystkich przypadkach niezwykle istotne jest takie zaplanowanie całości, żeby działała wydajnie, szybko i co najważniejsze w pełni bezpiecznie. W przypadku komputerów i laptopów podstawową rzeczą jest bezpieczeństwo (Olsztyn fototapety).

Należy wgrywać tylko legalne, oryginalne programy, nie można także zapomnieć o programach antywirusowych i systematycznych aktualizacjach. Powinno się również zapewnić użytkownikom regularne kopie danych. W przypadku paru pracowników może to być zwyczajnie zgrywanie istotnych danych na dodatkowy dysk, w większych warto usprawnić pracę korzystając ze specjalnego oprogramowania do archiwizacji.

oprogramowanie
Author: Billie Ward
Source: http://www.flickr.com
W wielu firmach niezwykle ważne jest zagwarantowanie ciągłego działania serwerów i sieci, szczególnie w większych firmach odgrywa to istotną rolę. Koszty związane z awarią infrastruktury informatycznej mogą sięgać setek tysięcy złotych, tak więc należy zainwestować nieco więcej w dobre urządzenia i zapewnić sobie tym samym ciągłość działania całości.

Podoba Cię tego typu artykuł? To przeczytaj jeszcze to, w tym miejscu również zamieszczono tylko świetne informacje (https://kwit.com.pl/bezpieczenstwo-it/), które z pewnością Cię zaciekawią.

Podstawą są tu markowe urządzenia - po pierwsze mają one dużo lepszą jakość, a poza tym w sytuacjach kryzysowych liczyć będzie można na profesjonalną pomoc serwisu.W szczególności dotyczy to serwerów, na jakich działają istotne dla firmy programy, wybierając takie urządzenie warto pomyśleć o zduplikowaniu najczęściej się psujących części (Białystok fototapety ceneolokalnie). Dobrym zwyczajem jest także posiadanie zapasowej maszyny, na jakiej skopiowane są najnowsze zrzuty danych, przy awarii jednego komputera da się w takim przypadku sprawnie przesiąść się na dodatkowy i kontynuować pracę.