Następny rok, rokiem linuxa

Error message

  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 1998 of /var/www/vhosts/unixdays.pl/includes/theme.inc).
  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 2061 of /var/www/vhosts/unixdays.pl/includes/theme.inc).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/unixdays.pl/includes/menu.inc).

Chcesz uchwycić swe fizyczne wyczyny? Użyj dobrego urządzenia - poczytaj, jakiego!

Obecnie obrazujemy i kamerujemy prawie wszystko. Jednym z zazwyczaj wybieranych motywów są wyczyny sportowe. Im bardziej widowiskowe, tym lepiej, rzecz jasna. Ma to bez wątpienia swoje lepsze i złe strony.


kamery sportowe
Author: DoDEA
Source: http://www.flickr.com
Fundamentalne pytanie to jednak: w jaki sposób uchwycić daną chwilę, ażeby naprawdę chciało się do niej cofać?


Zadaniem atlety - nawet gdy sport trenuje tylko rekreacyjnie - jest głównie ćwiczenie. Niekoniecznie musi się znać na fotografii czy na tajnikach robienia filmów. W takim razie z pomocą nadchodzą twórcy elektroniki, oferujący różnorodne kamery sportowe. Nie licząc świetnej rozdzielczości posiadają one takie usprawnienia, jak system nawigacji, łączność wi-fi, wzmocniona i wodoszczelna obudowa, specjalne układy do pracy po ciemku, a co więcej magnes w obudowie (dzięki niemu kamerę umocujemy bez problemu na elementach metalowych). Każda z tego typu kamer jakoś się odróżnia i wybór wymarzonej może być ciężki. Na pewno pożądane byłoby zwrócić uwagę na solidny akumulator. Szkoda byłoby utracić możność nagrywania biegu w połowie długości jedynie ze względu na niedoładowaną baterię.


toyota celica tuning
Source: pixabay.com


laptop
Author: Horacio Corral
Source: http://www.flickr.com


Inną efektowną możliwością jest zamocowanie kamery na dronie i kamerowanie całego wydarzenia z niesztampowych ujęć. Można do tego użyć zwykłą kamerą sportową.

Niezwykle nam miło, że poświęciłeś swój czas, by przeglądnąć nasz wpis. Jeżeli masz chęć na inne, to naciśnij ten link (https://manima.pl/) i przenieś się do kolejnej witryny.

Nową i godną przeanalizowania opcją są najnowszej generacji Urządzenia, które posiadają kamerę zintegrowaną. I tak oto np. dron DJI Phantom 3 daje nam szansę złapania niesamowitych momentów i utrwalenia ich dzięki sprzętowi w rozdzielczości 4K, która dzisiaj jest największym kanonem.


Na nieszczęście drony mają ograniczony okres unoszenia w powietrzu i z tego powodu lepiej posługiwać się nimi przy relacjach krótszych - wymieniony Phantom lata nieco ponad 20 minut. Na nagranie efektownych fragmentów wspinania jest akuratny!