Następny rok, rokiem linuxa

pomiary

Error message

  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 1998 of /var/www/vhosts/unixdays.pl/includes/theme.inc).
  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 2061 of /var/www/vhosts/unixdays.pl/includes/theme.inc).

Jakie możliwości mają aktualnie używane narzędzia pomiarowe, jak dużo parametrów można mierzyć przy ich pomocy

instalacje
Author: aeyre
Source: http://www.flickr.com/photos/alaneyre/3106185397/sizes/l/
Być może wiele osób będzie jeszcze pamiętało czasy, gdy różne pomiary wykonywane były za pomocą wskazówkowych mierników analogowych. Aktualnie nadal wykorzystuje się je w wielu miejscach, lecz coraz częściej używane są ich nowocześniejsze odpowiedniki. Ogromną zaletą takich nowoczesnych sprzętów do pomiarów jest to, że mają znacznie większe możliwości działania.

Legalizacja wag Poznań tylko to starczy wprowadzić

waga
Author: Sean MacEntee
Source: http://www.flickr.com
Powinno się zainwestować w wagi odpowiedniej jakości

Powinniśmy sobie zdawać sprawę z tego, że waga musi ważyć niesamowicie dokładnie, bo tylko wówczas w właściwy sposób będzie wypełniała własne funkcje, a co się z tym wiąże, tylko wówczas będziemy z niej usatysfakcjonowani. Dlatego właśnie powinno się przejrzeć przeróżne zakłady, które nam proponują wagi, a też zobaczyć po czym rozpoznać, że z takiej wagi będziemy mogli korzystać w własnym markecie.

Nie cały czas wydajemy sobie sprawę jak wiele daje rozwiązanie zdalnego odczytu

pomiary
Author: Dirk Vorderstraße
Source: http://www.flickr.com
Jeszcze całkiem niedawno, kiedy zakłady komunalne chciały sczytać dane z wodomierzy i ciepłomierzy, były zmuszone wysyłać swoich podwładnych, by ci chodzili od mieszkania do mieszkania i zbierali konieczne wartości. Nie zawsze właściciele byli w środku, a co się z tym wiąże, czasem uzyskanie takich danych okazywało się trudne oraz zajmowało dużo czasu. Zobacz zakłady te wykorzystują z rozwiązań jakie oferuje advanced metering infrastructure, a więc odczyty dokonywane są zdalnie, z nawet dosyć sporej odległości, równocześnie ze wszystkich domów. Poza tym na bieżąco można pilnować zużycie wody i ogrzewania, a to pozwala na zrobienie prognoz na temat ich zużycia w dalszym czasie.