Następny rok, rokiem linuxa

pomiary

Error message

  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 1998 of /var/www/vhosts/unixdays.pl/includes/theme.inc).
  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 2061 of /var/www/vhosts/unixdays.pl/includes/theme.inc).

Nie cały czas wydajemy sobie sprawę jak wiele daje rozwiązanie zdalnego odczytu

pomiary
Author: Dirk Vorderstraße
Source: http://www.flickr.com
Jeszcze zupełnie niedawno, gdy zakłady komunalne chciały sczytać informacje z wodomierzy oraz ciepłomierzy, musiały oddelegować własnych pracowników, żeby ci chodzili od domu do domu oraz zbierali potrzebne wartości. Nie zawsze właściciele byli w środku, a co się z tym wiąże, od czasu do czasu uzyskanie takich danych było ciężkie i zajmowało wiele godzin. Zobacz firmy te korzystają z rozwiązań jakie oferuje advanced metering infrastructure, a więc odczyty wykonywane są zdalnie, z nawet dosyć sporej odległości, jednocześnie ze wszystkich domów. Poza tym na bieżąco możemy kontrolować zużycie wody i ogrzewania, a to zezwala na zrobienie prognoz na temat ich wykorzystania w dalszym czasie.

Legalizacja wag Poznań tylko to starczy wprowadzić

waga
Author: Sean MacEntee
Source: http://www.flickr.com
Waga musi ważyć niesamowicie dokładnie

Powinniśmy sobie wydawać sprawę z tego, że waga powinna zważyć niesamowicie rzetelnie, ponieważ jedynie wówczas w dobry sposób będzie spełniała swoje funkcje, a co się z tym wiąże, tylko wtenczas będziemy z niej usatysfakcjonowani. Przez to właśnie warto sprawdzić różnorakie przedsiębiorstwa, które nam oferują wagi, a także sprawdzić po czym rozpoznać, że z takiej wagi będziemy mieli szansę korzystać w swoim sklepie.

Jakie możliwości mają aktualnie używane narzędzia pomiarowe, jak dużo parametrów można mierzyć przy ich pomocy

instalacje
Author: aeyre
Source: http://www.flickr.com/photos/alaneyre/3106185397/sizes/l/
Być może wiele osób będzie jeszcze pamiętało czasy, gdy różne pomiary wykonywane były za pomocą wskazówkowych mierników analogowych. Aktualnie nadal wykorzystuje się je w wielu miejscach, lecz coraz częściej używane są ich nowocześniejsze odpowiedniki. Ogromną zaletą takich nowoczesnych sprzętów do pomiarów jest to, że mają znacznie większe możliwości działania.