Następny rok, rokiem linuxa

Error message

  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 1998 of /var/www/vhosts/unixdays.pl/includes/theme.inc).
  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 2061 of /var/www/vhosts/unixdays.pl/includes/theme.inc).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/unixdays.pl/includes/menu.inc).

Czym jest kamera termowizyjna Flir, do jakiego celu służy i z jakiego powodu mogłaby nawet ratować życie?

Czy pamiętasz, jakiego Urządzenia używają strażacy, żeby sprawdzić, czy też gdzieś w ruinach spalonego np. zabytkowego domu nie tli się jeszcze jakiś żar? Urządzenia tego używa także czasami przykładowo policja przy poszukiwaniu różnorodnych osób.
Tym urządzeniem jest kamera termowizyjna Flir, czyli szczególna kamera, która nie zapisuje rzeczywistego widoku tylko jego odbicie w aspekcie temperatur zbadanych obiektów. Na pewno znamy powszechny przebieg takiego badania z różnorodnych obrazów filmowych. Większość obiektów na obrazie zapisanym za sprawą tego typu kamery są fioletowego koloru, ale im cieplejsze, niniejszym jaśniejsze. Ich barwa przechodzi zatem od koloru fioletowego przez czerwoność i żółtość, aż do bieli. Odmienną nazwą tego urządzenia to kamera kliknij odnośnik na podczerwień. Jednak takowe kamery nie wyłącznie rejestrują widok. Mają nowatorskie technologie, jakie służą do powiększenia jakości zapisywanego obrazu, co niezwykle przyczynia się do nasilenia procesu analizy wizji i zaawansowane technologie służące do np. sporządzania raportów.
A w jaki sposób wygląda taka kamera? Okazuje się, że tutaj nie ma niespodzianek - niezwykle przypomina optycznie typowy aparat zdjęciowy. W końcu to kamera, lecz, kolokwialnie mówiąc, na podczerwień. Jest oczywiście także bardzo lekka, co sprawia, iż kamera termowizyjna Flir jest wyjątkowo poręcznym oraz użytecznym w co poniektórych sytuacjach mechanizmem.


W jakim miejscu więc można by nabyć takową kamerę na podczerwień? Obecnie nie ma z tym najmniejszego problemu, starczy wyłącznie poszukać jej w Internecie.