Następny rok, rokiem linuxa

Error message

  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 1998 of /var/www/vhosts/unixdays.pl/includes/theme.inc).
  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 2061 of /var/www/vhosts/unixdays.pl/includes/theme.inc).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/unixdays.pl/includes/menu.inc).

Na co trzeba zwrócić uwagę podczas kupna drona?

Drony to gadżety, jakie zyskały naprawdę dużą popularność na przestrzeni ostatnich lat. Źródłem takiej sytuacji jest na pewno wzrost dostępności tych urządzeń ale również i to, że ludzie odkryli bardzo duży zakres zastosowania dronów, zarówno jeżeli chodzi o kwestie szeroko pojętej rozrywki lecz również i o pracę.


W tym momencie te bezobsługowe maszyny służą np. do rejestrowania scen w filmach i różnego rodzaju produkcjach wideo lecz także do inspekcji budynków i mostów czy też trudno dostępnych części budynków.


Obecnie na rynku światowym jest obecnych paru wielkich graczy, jacy mają do zaoferowania zaawansowane technicznie drony wraz z bardzo dobrej jakości kameRAMi. Niemniej jednak również i w naszym kraju jest kilka firm takich jak choćby 3DR SOLO, które oferują równocześnie same statki ale i szerokie spektrum akcesoriów. Przed tym jednak gdy zdecydujemy się na zakup takiej latającej maszyny, musimy przeanalizować do jakich celów będzie ona nam służyć. Udzielając odpowiedzi na konkretne pytanie będziemy w stanie dobrać właściwy gadżet dla siebie. Nie ma sensu bowiem kupować wyjątkowo zaawansowanego technologicznie drona, jeśli nie ma chociażby potrzeby rejestrowania bardzo dobrej jakości nagrań. Jeżeli natomiast wykorzystujemy drona do cięższych zadań jak chociażby analiza terenu w budownictwie, musimy zdecydować się na zakup lepszego drona.
notebook apple
Author: Vincent Brown
Source: http://www.flickr.com


Jeżeli natomiast interesuje nas szeroko pojęty temat monitoringu, to oprócz drona mamy możliwość także porozglądać się za niemobilnym systemem do monitoringu.


W tym temacie działa także sporo firm tj. ACME Warszawa, jakie oferują min. całkowicie profesjonalne systemy oraz przeróżnego rodzaju akcesoria.