Następny rok, rokiem linuxa

Error message

  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 1998 of /var/www/vhosts/unixdays.pl/includes/theme.inc).
  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 2061 of /var/www/vhosts/unixdays.pl/includes/theme.inc).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/unixdays.pl/includes/menu.inc).

Jakie profesjonalne oświetlenie najbardziej sprawdzi się na scenie?

Światło było obecne na scenach muzycznych i dramatycznych od bardzo dawna. Jeszcze kilkanaście lat wcześniej popularne było używanie dużych i nieporęcznych scenicznych źródeł światła, których głównymi minusami było duże zużycie energii elektrycznej oraz fakt że bardzo nagrzewały się do wysokich temperatur.
Ciepło od poziomu  1
Author: INPLUS PR
Source: INPLUS PR
Sztuka wizualna w ostatnim dziesięcioleciu przeszła jednak dużą przemianę. Zamiast lamp scenicznych stosuje się dziś lampy ledowe, które są lekkie, energooszczędne, a oprócz tego mogą być sterowane i ustawiane komputerowo, co pozwala na otrzymanie niezwykle efektownych efektów wizualnych. Na estradach wykorzystuje się ponadto głowice laserowe, które bardzo dobrze współpracują z wytwornicami dymu, oraz inne drobne elementy do oświetlania jak np. węże świetlne lub taśmy led.

Praca oświetleniowca

W ostatnim czasie wykształciła się nawet specjalizacja tzw. v-jay’a, czyli człowieka będącego specjalistą w oprawie świetlnej występów gwiazd muzyki. Tacy specjaliści tworzą widowiska wizualne dla zespołów muzycznych, współpracują z Djami, są oprócz tego pracownikami klubów muzycznych, w których pomagają w instalacji urządzeń oświetleniowych.

Warty zainteresowania tekst, prawda? Jeśli tak myślisz, to oprócz tego zobacz treść w serwisie (https://www.bmeters.pl/pl/podzielniki_ciepla_i_kosztow_ogrzewania/259/), którą również niewątpliwie uznasz za pożyteczną.Terapia światłem
Author: Sigma
Source: Sigma
Głównym wyposażeniem takiego pracownika jest konsoleta sterująca. Taka konsoleta jest podobna do tej używanej przez akustyków – wyposażona jest w suwaki, ekrany dotykowe i pokrętła. Umożliwia ona zaprogramowanie uprzednio przygotowanego programu oświetleniowego (przykładowo połączonym z tzw. setem Djskim), bądź ręczne sterowanie głowicami oświetleniowymi, na przykład w trakcie koncertu. Tego rodzaju urządzenie pozwala ponadto na współpracę z rzutnikami i wyświetlanie dodatkowych obrazów.

Oświetlenie niedrogo

Sprzęt do oświetlenia jest dzisiaj na tyle niedrogi, że duża liczba Djów, pracujących na imprezach lub weselach, jest w stanie nabyć swój komplet dopasowany do własnych potrzeb. Tacy artyści zazwyczaj używają głowic laserowych, urządzeń do produkcji dymu, do popularnych akcesoriów należy ponadto tzw. taśma led.

Tego rodzaju taśmy są szczególnie widowiskowe, gdy umieszcza się je np. u podstawy konsolety. Są one dodatkowo wyposażone w mikrofon, który dostosowuje aktualne oświetlenie do odtwarzanej muzyki. Jest oprócz tego możliwość synchronizacji paru taśm z pojedynczym mikrofonem, tak żeby pokazywały one dokładnie taki sam efekt.