Następny rok, rokiem linuxa

Error message

  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 1998 of /var/www/vhosts/unixdays.pl/includes/theme.inc).
  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 2061 of /var/www/vhosts/unixdays.pl/includes/theme.inc).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/unixdays.pl/includes/menu.inc).

Domowe, niedrogie fotograficzne studio - jak zacząć?

Studyjna fotografia zawsze wiązała się z czymś nieosiągalnym, bardzo drogim, skomplikowanym. Niemniej jednak już za paręset złotych możemy urządzić sobie podstawowe studio we własnym domku.


Nim nabędziecie tło, skontrolujcie, jak wygląda ściana, przy której planujecie robić zdjęcia.
światłom
Author: Ikea
Source: Ikea


Kiedy ściany są obite boazeraią, warto z pewnością zainteresować się osobnym tłem. Gdy zaś ściana jest gładka (w neutralnym odcieniu), doskonale sprawdzi się w roli tła. Gdy wyposażacie się w tło, należy też pomyśleć o sposobie jego zawieszania. Do wyboru będą dwa wyjścia. Pierwsze - to system zaczepu przytwierdzony do ściany. Drugie to jego w wyższym stopniu mobilna odsłona, składająca się z dwóch statywów a także poprzecznej belki pomiędzy nimi. Jeżeli macie wnętrze określone tylko na atelier, pierwsze wyjście będzie o wiele wygodniejsze  -  wybierając system zaczepu na 3 tła, zdołacie łatwo zmienić plan zdjęciowy.


Dobór statywu zdaje się dosyć błahy.

ekscytujący wpis? Jeżeli tak myślisz, kliknij bez ociągania tutaj, gdyż te teksty bez wątpienia również uznasz za warte zapoznania się (https://gmsystem.pl/blog/edycja-geometrii-w-solid-edge-st/)!

Jednak odpowiednio dopasowany statyw oświetleniowy pozwoli na wygodną pracę. Statyw powinno się dobrać do wielkości naszego wnętrza jak też wagi lamp. Najbardziej popularne posiadają wysokość 200 - 260 centymetrów, natomiast ich cena wynosi od kilkudziesięciu do powyżej stu złotych. Gdy dysponujecie dość ciężkimi lampami oraz wielkimi modyfikatorami, korzystniej wyekwipować się w statywy masywne i wyższe  - są dużo stabilniejsze. Tzw. światłomierz, to urządzenie, jakie służy do sprawdzenia nasilenia światła, dzięki czemu realne jest wyznaczenie należytych parametrów ekspozycji.
Współcześnie są rzadko wykorzystywane, niemniej jednak w niektórych wypadkach okazują się nader pomocne, dla przykładu w pracy z oświetleniem studyjnym, w szczególności błyskowym.