Następny rok, rokiem linuxa

Error message

  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 1998 of /var/www/vhosts/unixdays.pl/includes/theme.inc).
  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 2061 of /var/www/vhosts/unixdays.pl/includes/theme.inc).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/unixdays.pl/includes/menu.inc).

Niektórzy są przekonani, że życie zaczyna się najczęściej po 50. — powinniśmy zatem dożyć jesieni życia w dobrym stanie

PraWDą jest, że życie jest trudne i niejednokrotnie naznaczone bywa różnymi chorobami. Warto jednak starać się troszczyć się o siebie na każdym kroku.


Silnik




Każdy wie, że w naszej ojczyźnie życie seniorów nie bywa niczym z bajki. Osoby, które mają niewielkie emerytury, po prostu nie mogą sobie pozwolić na życie niczym z amerykańskich filmów. Nie są w stanie także zbyt dużo podróżować, w przeciwieństwie do swoich niemieckich kolegów. Niestety w późnym wieku zwykle zaczynają się także problemy ze zdrowiem. Senior więc nie ma łatwego życia. By zatem na emeryturze dobrze nam się powodziło, to już w czasach młodości, kiedy pracujemy, należy pomyśleć o założeniu funduszu emerytalnego. Przez długi czas, gdy będziemy mieli zatrudnienie — zatem przez około 30 lat, będziemy odkładać małe kwoty, by później móc te pieniądze po swojemu wydać w okresie jesieni życia. To, co z nimi zrobimy, to nasza sprawa. Możemy przeznaczyć te kwoty na urlop za granicą czy prywatną opiekę zdrowotną. To przyda się każdemu, ale emerytom w szczególności. Gdy jesteśmy już w podeszłym wieku, to nie mamy ochoty męczyć się i oczekiwać wiele godzin na wizytę u lekarza. Jesteśmy zmuszeni wtedy przebywać w dusznych pomieszczeniach na niewygodnych krzesełkach. A w prywatnych przychodniach będziemy traktowani z szacunkiem.


Nie trzeba na nic czekać, a personel przejawia dużo empatii. Odczujemy na własnej skórze, że jesteśmy traktowani należycie. Zatem trzeba pomyśleć o prywatnym ubezpieczeniu zdrowotnym.