Następny rok, rokiem linuxa

Error message

  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 1998 of /var/www/vhosts/unixdays.pl/includes/theme.inc).
  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 2061 of /var/www/vhosts/unixdays.pl/includes/theme.inc).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/unixdays.pl/includes/menu.inc).

Czym są inteligentne domy i na czym polega ich działanie? Jakie mają zalety i czy korzystanie z tego rozwiązania jest korzystne?

Inteligentny dom to specyficzny projekt, lecz jak sama nazwa wskazuje powinien odznaczać się inteligencją, co oznacza, że przykładowo powinien wiedzieć, w jakim momencie zapalić lub zgasić światło. Inteligentne rozwiązania domowe powinny same wybierać najlepsze rozwiązania. Tak samo realny do zrobienia jest inteligenty ogród, który powinien sam się podlewać, ale oczywiście wtedy, jak jest to potrzebne.

Inteligentny budynek
Author: CODE_n
Source: http://www.flickr.com
Dzięki wykorzystaniu informacji z czujników, nasz inteligentny system zarządzania sam jest w stanie przystosować się do różnych sytuacji. Nie tylko do obecności domowników, ale także do czynników zewnętrznych, jak na przykład temperatura, poziom nasłonecznienia czy wilgotność powierza. To sprawia, iż inteligenty budynek zdecydowanie poprawia komfort życia.

Specjalny system zarządzania pozwala na bardzo wygodne sterowanie każdym z urządzeń w takim domu, zaś z powodu wizualizacji oraz podłączenia instalacji do neta jesteśmy w stanie w każdej chwili skontrolować jego funkcjonowanie z każdego miejsca. Tego typu integracja całości instalacji z systemem alarmowym i monitoringiem przyczynia się do poprawy bezpieczeństwa budynku.

Taki odsyłacz do www przybliży Ci większą ilość danych na prezentowany temat, który tak niezwykle Cię zaciekawił i po prostu wciągnął.

Inteligentny budynek dokonuje symulacji obecności domowników na podstawie wcześniejszych zdarzeń, co pozwala na zniechęcenie potencjalnych włamywaczy.

Pomysł na postawienie inteligentnego budynku sięga czasów sektora przemysłowego Stanów Zjednoczonych z lat 70. Pochodzi on z obszaru kontroli produkcji zautomatyzowanej i optymalizacji środowiska w dziedzinie rozwoju roślin.

Sprawdź, czy następny link jest tym, czego akurat poszukujesz. Na pewno bardzo pomoże Ci w Twoim projekcie, który aktualnie przygotowujesz. Zobacz, naprawdę nie pożałujesz!

Technologie oraz rozwiązania, które zostały skonstruowane w tym obszarze do końca 1980 roku umożliwiły skonstruować system zarządzania budynkiem do zastosowań prywatnych i biurowych.


W dzisiejszych czasach tego typu domy są coraz bardziej popularne i to w różnorodnych częściach świata, także w Polsce, jak inteligentny dom Kraków. Dodatkowo bardzo rozwinięta jest sfera działań z tym związanych, dobrym przykładem jest automatyka budynkowa Kraków w ramach, jakie poruszane są zagadnienia inteligentnych domów.

Jak przewidują specjaliści, w przyszłych latach będzie powstawała coraz większa ilość takich domów. Korzystnie więc zainteresować się tematem, ponieważ jest to tendencja bardzo ciekawa, perspektywiczna. Być może za pewien czas każdy dom będzie inteligentny.