Następny rok, rokiem linuxa

Error message

  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 1998 of /var/www/vhosts/unixdays.pl/includes/theme.inc).
  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 2061 of /var/www/vhosts/unixdays.pl/includes/theme.inc).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/unixdays.pl/includes/menu.inc).

Tablety oraz smartfony czyli jak jak się obecnie prezentuje rynek mobilnej rozrywki w kraju i na świecie.

Od paru lat na rynku rozrywki mobilnej zaczęły panować urządzenia z ekranami dotykowymi, czyli smartfony i tablety. Mimo że mają one podobne funkcje i możliwości, to jednak odróżnia je parę istotnych szczegółów. Przede wszystkim za pomocą smartfonów da się dzwonić, tablety takiej funkcjonalności nie posiadają, chociaż spora ich grupa pozwala na zamontowanie karty SIM do korzystania z sieci internetowej.

praca z tabletem
Author: Pic Basement
Source: http://www.flickr.com
Drugą ważną różnicą są wymiary urządzeń, telefony komórkowe kończą się na przekątnej około pięciu cali, a ich większym rodzeństwem są właśnie tablety (przykłady tu: tu więcej). Przeciętny tablet pc ma między siedem a dziesięć cali, przeważnie spotykane są właśnie podane wyżej rozmiary, choć coraz liczniejsza grupa producentów wprowadza inne wielkości. Charakterystyczną cechą wszystkich tabletów i smartfonów jest ekran dotykowy, więc do swojej pracy nie potrzebują one klawiatury. Oczywiście dla wygody użytkowania nie ma większych problemów żeby ją zainstalować, niektóre urządzenia takie jak na przykład wybrane modele firmy Overmax mają już klawiaturę dołączoną w zestawie.

używanie urządzeń mobilnych
Author: César
Source: http://www.flickr.com
Jak większość elektronicznych sprzętów również smartfony i tablety do swojej pracy potrzebują systemu operacyjnego. W chwili obecnej liczą się tak naprawdę trzy z nich, dwa są bardzo mocno z przodu a trzeci chciałby je dogonić. W USA ogromną popularnością zaczęły się cieszyć tablety firmy Apple, wyposażono je w autorski system tej firmy. Z kolei reszta producentów stosuje przeważnie system Android, co najwyżej ze swoimi dodatkami albo modyfikacjami. Stosują go zarówno najwięksi wytwórcy tych urządzeń jak również niewielkie firmy zamierzające coś na tym zarobić - i tak na przykład pierwszy z brzegu tablet sony, lenowo albo asus z pewnością będzie działał na androidzie.

Dogonić czołówkę próbuje Microsoft promując swój system w wersji mobilnej. Dużym plusem takich rozwiązań jest fakt, że tablet z windows 8 będzie pozwalał na wykonanie większości rzeczy, jakie się robi na klasycznych komputerach, lecz klienci dość niechętnie wybierają takie urządzenia.

Masz zamiar czytać więcej na podobny temat? Żaden kłopot. Musisz wyłącznie najechać na poniższe łącze do serwisu i przeniesiesz się na nową stronę.

Sprawdź to: tablety od firmy Sony - ceneo.