Następny rok, rokiem linuxa

Error message

  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 1998 of /var/www/vhosts/unixdays.pl/includes/theme.inc).
  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 2061 of /var/www/vhosts/unixdays.pl/includes/theme.inc).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/unixdays.pl/includes/menu.inc).

Czy powinno się mieć odkurzacz centralny?

Podstawowym sprzętem AGD w naszych domach jest tak naprawdę odkurzacz. Dobrze nam znane modele odkurzaczy są najbardziej popularne, już od kilku lat na rynku znajdują się także odkurzacze centralne. Zdobywają one coraz potężniejszą popularność. Czym można się kierować w czasie kupowania odpowiedniego z nich?

odkurzacz w domu
Author: Martin Abegglen
Source: http://www.flickr.com
Odkurzacz centralny to nie pojedyncze urządzenie, które znamy od tak naprawdę wielu lat. Na odkurzacz centralny składa się ogromna instalacja, której ważną częścią jest jednostka centralna oraz rury ssące zakryte w ścianach. Sercem jednostki centralnej jest silnik, koniecznym elementem jest oczywiście zbiornik na śmieci. Kurz, który zbieramy podczas sprzątania wędruje rurami ssącymi konkretnie do takiego zbiornika. W tradycyjnych odkurzaczach zbiorniki na kurz powinny być ciągle opróżniane. W zależności od powierzchni, którą należy sprzątać trzeba wykonywać to czasem naprawdę często. Do plusów odkurzacza centralnego powinno się więc zaliczyć tak naprawdę znacznie rzadsze opróżnianie pojemnika na kurz. W przypadku odkurzacza centralnego pojemnik ten można będzie opróżniać zaledwie kilka razy w ciągu roku.Pojawia się pytanie: kiedy najlepiej jest zakupić odkurzacz centralny? Ze względów ekonomicznych najodpowiedniejszym momentem na montaż jest wznoszenie domu. Zainstalowanie urządzenia w już postawionych domach jest mocno kłopotliwe. Trzeba zrealizować sporo przeróbek, aby ukryć rury ssące (więcej informacji). Przekłada się to oczywiście na większe koszty. Użytkownicy odkurzaczy takiego pokroju naprawdę je sobie chwalą. Podkreślają, że są to narzędzia niezwykle ciche, a do tego idealne w przypadku osób z alergią. Największą ich wadą jest cena. Koszt dobrze dopasowanego odkurzacza dochodzić może do kilku tysięcy złotych. Ale mimo sporej ceny liczba osób nastawionych je zamontować jest coraz większa. Powietrze, które zasysa odkurzacz nie będzie osiadało znowu w mieszkaniu.

odkurzanie pokoju
Author: Travis Wise
Source: http://www.flickr.com
Dla osób, które borykają się z alergią na roztocza kurzu domowego jest to dość istotny argument. Decydując się na system odkurzacza centralnego należy zastanowić się, gdzie można będzie umieścić wyjścia do odkurzacza na terenie domu - źródło infformacji. odkurzacz centralny to z całą pewnością doskonałe rozwiązanie, które warto rozważyć mimo naprawdę znacznych kosztów, które jego wykonanie pochłonie.