Następny rok, rokiem linuxa

Error message

  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 1998 of /var/www/vhosts/unixdays.pl/includes/theme.inc).
  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 2061 of /var/www/vhosts/unixdays.pl/includes/theme.inc).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/unixdays.pl/includes/menu.inc).

Dlaczego warto reperować zniszczony bądź popsuty sprzęt, w tym także ten elektroniczny

Żyjemy w epoce, gdy wiele przedmiotów jest, by tak powiedzieć, jednorazowych. Jeżeli ulegnie awarii pięcioletnia lodówka, to rzadko zastanawiamy się nad sensownością jej ponownego uruchomienia. Wszystko z tego powodu, że części zamienne bywają dość kosztowne, a w hipermarketach aż roi się od nowoczesnych i energooszczędnych maszyn. Nie trzeba także martwić się o transport zakupionego towaru, ponieważ w promieniu trzydziestu kilometrów jest on zazwyczaj bezpłatny, a nawet czasem z nieodpłatną usługą wniesienia do domu.

tablet firmy Acer
Author: Maurizio Pesce
Source: http://www.flickr.com
Zdarzają się jednak i takie sytuacje, kiedy w żadnym razie nie myślimy o zakupach - omówmy więc parę takich przykładów. Rynek części zamiennych do aut bądź urządzeń rolniczych szybko się rozwija. Zakup nowego seata czy ciągnika raczej mija się z celem - tutaj za remontem przemawia ekonomia. Na nowe wozy albo kosiarki stać jedynie nielicznych. Pozostali członkowie społeczeństwa muszą szukać części zamiennych w hipermarketach, na popularnych serwisach ogłoszeniowych, a nawet na auto-złomach.

Natomiast trochę inaczej opisywana kwestia przedstawia się w przypadku sprzętów elektronicznych. Już na wstępie warto zauważyć, że tutaj powtórne wykorzystywanie części nie w każdym przypadku wchodzi w grę.

Jeżeli zainteresował Cię ten tekst, to tu znajduje się notka spod linku (www.gmsystem.pl/), która też zawiera bardzo absorbujące dane na przedstawiany tutaj temat.

To one zazwyczaj ulegają awarii, a i użytkownik życzyłby sobie, aby w jego kilkuletnim komputerze znalazły się nowe elementy. Zresztą w prywatnych domach trzymamy tak dużo sprzętów, że ich wymiana będzie się odbywać sukcesywnie, czyli jedynie raz na jakiś czas i to jeśli będą na to pieniądze w domowym budżecie. Dlatego osiemnastolatkowie muszą zamawiać części do tabletów, a nie nowiuteńkie urządzenia.

Xperia Tablet S w kuchni
Author: Sony
Source: Sony
I tak powtórnie względy finansowe okazują się najważniejsze. Warto dodać, że urządzenia elektroniczne, czyli np. smartfony albo tablety, błyskawicznie tracą na wartości, ponieważ co rusz w sklepach pojawiają się nowe modele, zatem nie ma jakiegokolwiek sensu wymieniać od razu tych kilkuletnich na te najnowszej generacji. A często przedmioty mają także wartość sentymentalną i w takim przypadku rozsądniej kupić nową dolną obudowę, jeżeli uległa ona zniszczeniu.

Na brak części do tabletów lub innych urządzeń elektronicznych utyskiwać nie musimy - wytwórcy i handlarze zadbali o to, żeby wybór był imponujący, a i oferta handlowa ciągle bywa aktualizowana. I teraz, gdy chcemy kupić nową baterię, to rad odnośnie najnowocześniejszego modelu poszukujemy np. w sieci, ponieważ niełatwo taką decyzję podjąć na własną rękę.