Następny rok, rokiem linuxa

Error message

  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 1998 of /var/www/vhosts/unixdays.pl/includes/theme.inc).
  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 2061 of /var/www/vhosts/unixdays.pl/includes/theme.inc).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/unixdays.pl/includes/menu.inc).

Drony jako interesujący gadżet dla amatora i niezawodne narzędzie pracy dla osób posiadających swój biznes

Sporo osób bardzo lubi otaczać się różnego rodzaju gadżetami. Najlepiej gdy są nowoczesne i oferują sporo przydatnych funkcji. Tak dzieje się z wciąż to nowszymi modelami smartfonów, a ostatnimi czasy na popularności niesamowicie zyskują drony. Używane są coraz częściej w najróżniejszych branżach, ale też pojawiają się takie do użytku prywatnego. Co oferuje nam taki produkt, o którym ostatnimi czasy tak wszędzie głośno? Przede wszystkim urządzenia te są świetnym narzędziem w pracy filmowca, lub fotografa. Z ich pomocą możemy zrobić całkiem sporo wyjątkowych ujęć.

drony
Author: Dave Lauretti
Source: http://www.flickr.com
Mogą się one przedostać tam, gdzie sami mielibyśmy duży problem, żeby dotrzeć. Tak właśnie działa DJI Phantom 4, jaki jest stosunkowo mały i tani, prosty w obsłudze, a do tego potrafi robić całkiem dobrej jakości zdjęcia (więcej o nowym Phantom 4 na gohero.pl). Oprócz tego trzeba powiedzieć także, że jest on jednym z najmniejszych dronów, a przy tym może mieć przymocowany ciężar odpowiadający sportowej kamerze. O popularności tego rodzaju urządzeń w dużej mierze zadecydował fakt, iż stały się one gadżetami dostępnymi na niemal każdą kieszeń. To właśnie miało wpływ na wzrost sprzedaży. Są one nawet dostępne w niektórych popularnych sklepach RTV AGD, a nie jedynie w specjalistycznych punktach.

Warto powiedzieć też, że moda na drony (dji mavic air 2s) nie zaczęła się od Phantoma, lecz już od jego poprzednika, to znaczy DJI Inspire 1. Sporo z dostępnych w nowej wersji funkcji było już właśnie w tej starszej wersji. Tak jak na przykład dwa pomocnicze obiektywy, jakie działają jakby para oczu, która świetnie się sprawdza kiedy GPS nie może pełnić swojej roli. Przykładowo w pomieszczeniach. Istotną różnicą między tymi dwoma urządzeniami jest także czas lotu, a konkretnie zwiększył się on o 23 minuty.Kiedy najczęściej używane są tego typu urządzenia? Profesjonalistom mającym własny biznes w branży fotograficznej albo filmowej, pozwalają rozszerzyć zakres swoich usług. Coraz bardziej na popularności zyskują wesela, na jakich w rolę fotografa i filmowca wciela się wspomniany wcześniej dron obsługiwany z dołu przez osobę zajmującą się obsługą zdjęciową tej imprezy. Coraz więcej młodych par chce mieć taką pamiątkę z wesela, bo ujęcia różnią się całkowicie od tych tradycyjnych. Natomiast w rękach gadżetowych pasjonatów, takie urządzenie może być bardzo ciekawym gadżetem przydatnym w odkrywaniu niedostępnych normalnie terenów. Jeżeli przy tym popracujemy nad jakością takich filmowanych obrazów, może z tego wyjść coś naprawdę interesującego.