Następny rok, rokiem linuxa

Error message

  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 1998 of /var/www/vhosts/unixdays.pl/includes/theme.inc).
  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 2061 of /var/www/vhosts/unixdays.pl/includes/theme.inc).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/unixdays.pl/includes/menu.inc).

Jaki smartfon nabyć? Rady

Nowoczesny smartfon to nie jedynie dzwonienie a także wykonywanie połączeń. Przez dużą część dnia jest to centrum naszego życia. Połączenia, portale społecznościowe, krótkie wiadomości tekstowe – wszystko to absorbuje naszą uwagę. Jednakże kluczem jest wybór właściwego narzędzia do naszych potrzeb. Na co powinniśmy zwracać uwagę?


Wielkość ekranu. Dzisiaj największą wziętością cieszą się wyświetlacze, o rozmiarze do pięciu cali. Dlaczego? Ergonomia pracy na owej powierzchni umożliwia obsługę całości za pomocą jednego palca. Rzecz jasna, pod uwagę bierzemy wymiar dłoni (w szczególności zasięg naszego kciuka) oraz dopasowujemy ją do wybranego modelu. Drugą kwestią jest rozróżnienie smaftfonów pod względem jego przeznaczenia.
telefon marki Apple
Author: Elisa Fair
Source: http://www.flickr.com

Całkowicie inną rolę będzie pełnić smartfon określony do pracy, w stosunku do tego, który wyselekcjonujemy do domu. Pierwszy przypadek zdeterminowany jest przez charakter realizowanego zawodu. Biurowi pracownicy docenią większy rozmiar – na większym ekranie o wiele swobodniej przeglądać różnego typu dokumenty. Jeśli telefon ma trafić w ręce jednostki pracującej fizycznie, wielkość wyświetlacza powinna być możliwie niewielka – utrudni to przypadkowe uszkodzenie mechaniczne. W tym szczególnym przypadku warto zastanowić się nad zakupem tradycyjnego aparatu, wyposażonego w klawiaturę.

System operacyjny. Bezsprzecznym liderem jest Android (przykładowo lg g3 - najlepsze promocje), posiada on ponad osiemdziesiąt % rynku. Wszystko za sprawą otwartej specyfikacji, która gwarantuje pełną ingerencję w kształt systemu oraz dostosowanie go do prywatnych upodobań. Na dodatek połączenie z kontem Google pozwala na zintegrowanie z naszą skrzynką mailową, przeglądarką Chrome albo dokumentami online w pakiecie DOCS (przykładem jest Samsung Galaxy S5 Neo). Najogromniejszym konkurentem jest iOS. Apple postanowiło mieć pełną kontrolę nad swym oprogramowaniem, czego rezultatem jest bardzo duże bezpieczeństwo pracy oraz restrykcyjne kryteria tworzenia oprogramowania na smartfony iPhone.


Procesor jest najistotniejszym komponentem każdego urządzenia. Od jego wydajności zależy prędkość otwieranych aplikacji, liczba zadań wykonywanych jednocześnie oraz obsługi takich funkcjonalności jak odtwarzanie wideo.

Ogromnie interesujący tekst, nieprawdaż? Jeśli również tak uważasz, to wejdź inne pomocne notatki (https://www.autopietrzak.pl/cms/o-firmie), które pochłoną Cię totalnie.

Dzisiaj na rynku znajduje się cały szereg konstrukcji, określonych dla przeróżnych półek cenowych. Największym zainteresowaniem cieszą się 4-rdzeniowce – ich użycie pozwala na wygodną pracę. Wśród liderów znajdują się Samsung Galaxy s5 Neo posiadający 8 rdzeni - sprawdź tutaj.