Następny rok, rokiem linuxa

Error message

  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 1998 of /var/www/vhosts/unixdays.pl/includes/theme.inc).
  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 2061 of /var/www/vhosts/unixdays.pl/includes/theme.inc).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/unixdays.pl/includes/menu.inc).

Karty zbliżeniowe jako karty bezdotykowe, plastikowe przypominające fizycznie kartę płatniczą, z wmontowanym niedużym mikroprocesorem, pamięcią i antenką.

Kontrola dostępu to system polegający na zainstalowaniu pewnych urządzeń lub oprogramowania oraz wdrożeniu procedur organizacyjnych, mających na celu rozpoznawanie podmiotu. Kontrola dostępu znajduje zastosowanie przede wszystkim wśród wielkich korporacji, których podwładni pracują w biurowcach i kampusach. Często systemy te używa się do zabezpieczeń ppojedynczych pomieszczeń, takich jak magazyny czy serwerownie. O wzięciu tej metody uwierzytelniania mówi fakt wprowadzenia jej na imprezach masowych, wyciągach narciarskich, a też na płatnych parkingach. Kontrola dostępu jest to najtańsze rozwiązanie, przy każdych drzwiach instalowany jest czytnik – kontroler który został zaprogramowany do obsługiwania wprowadzonych kart, czytnik – kontroler nie jest połączony żadną siecią z innymi czytnikami w budowli lecz działa samodzielnie.

karty zbliżeniowe w torebce
Author: Andrew Magill
Source: http://www.flickr.com
Każda operacja wprowadzania lub usunięcia karty do pamięci kontrolera kontroli dostępu wymusza odwiedzin serwisanta lub istoty będącej administratorem systemu, jeżeli w obiekcie jest mnóstwo przejść objętych kontrolą dostępu lub występuje stała rotacja osób uprawnionych takie wyjście jest uciążliwe i nie efektywne. Systemy autonomiczne nie umożliwiają też ciągłego monitorowania przejść i np. przekazywania ile osób i które osoby są w budowli lub wybranej strefie bardzo często kontrolery autonomiczne nie zapisują w pamięci zastosowania karty zbliżeniowej więc nie da się odtworzyć z pamięci kto wchodził do danych pomieszczeń. U niektórych z propozycji jest możliwe ustawienie harmonogramów czasowych dostępu dla każdej z kart ludzi upełnomocnionych (np. zakazanie wejścia w dni wolne).

Sprawdź, czy następny link (http://www.zdrowie-dom.pl/39-akcesoria-do-jonizatorow-wody) jest tym, czego teraz poszukujesz. Z pewnością bardzo będzie mógł pomóc Ci w Twym projekcie, który teraz przygotowujesz. Zobacz, naprawdę warto!

Kontrola dostępu autonomicznego doładowywana jest z zasilacza sieciowego lub baterii. Więcej na ten temat:

Montowane są także kontrolery zabudowane w mechanizm klamki (spotykane często w systemach hotelowych). Ważną zaletą układów autonomicznych (i jedyną) jest fakt, że nie wymagają wykonania instalacji przewodowej pomiędzy kontrolerami kontroli dostępności a centralą. Kontrola dostępu realizowana jako system autonomiczny może być uważana jako elektroniczna odmiana typowego klucza mechanicznego. Wszystkie metody identyfikowania potrzebują odpowiednich urządzeń wejściowych (skaner, klawiatura) oraz wykonawczych (rygle, zamki elektroniczne). Korzystnym rozwiązaniem jest połączenie wszystkich detali systemu w sieć, tworząc oparty na informatyce układ zabezpieczeń.

Karty zbliżeniowe czyli inaczej karty bezdotykowe to plastikowe karty elektroniczne przypominające wyglądem kartę płatniczą, z zamontowanym niedużym mikroprocesorem, pamięcią i anteną. Odczyt danych z karty jest bezprzewodowo przez indukcję elektromagnetyczną bez potrzeby wsuwania karty do czytnika. Cewka czytnika pobudza cewkę karty, co zasila układ elektroniczny karty.

Układ ten odpowiednio moduluje sygnał wysyłany przez cewkę karty, który jest pobierany przez czytnik i odpowiednio interpretowany. Standardowe karty funkcjonują na odległość od kilku do kilkunastu centymetrów. Istnieją karty z swoim zasilaniem, co zezwala na zwiększenie zasięgu do kilku metrów.

Przeczytaj też: