Następny rok, rokiem linuxa

Error message

  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 1998 of /var/www/vhosts/unixdays.pl/includes/theme.inc).
  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 2061 of /var/www/vhosts/unixdays.pl/includes/theme.inc).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/unixdays.pl/includes/menu.inc).

Najbardziej nowoczesna technologia w firmie to gwarancja sukcesu- cloud computing?

Jak to jest z tymi aktualnymi systemami bezpieczeństwa, a szczególnie z coraz bardziej znanymi przetwarzaniem w chmurze, tak zwanym cloud computing. Technologia zdaje się niezwykle nowoczesna i zaawansowana, ale jednakowoż nie każdy jest przekonany do tego rozwiązania. Jak to właściwie wygląda?

chmura
Author: Chris Potter
Source: http://www.flickr.com
Cloud computing (przetwarzanie w chmurze) jest typ dostarczania usług informatycznych, oferuje to dostęp do współdzielonych zasobów, na jakie składają się serwery, pamięć masowa, aplikacje i pozostałe usługi dodatkowe. Wszystko to sprawia, że realne jest przetwarzanie i przechowywanie danych za pomocą sieci. To rozwiązanie jest niezwykle korzystne, bo nie trzeba inwestować w kosztowną infrastrukturę, nie ma także przymusu zainstalowania oprogramowania w siedzibie naszej firmy.Opłata natomiast jest określana jedynie za zużyte zasoby. Istnieje jednakowoż sprawa, jaka budzi niepokój przedsiębiorców. Otóż, zarządzanie sprzętem i bezpieczeństwo danych leży po stronie dostawcy tej usługi. To niepokoi niektórych, bo boją się, że stracą informacje o swoich klientach, czy to w wyniku zwykłej awarii czy może przez atak hakerski. Nie ma się czego obawiać, choć niepewność jest zawsze, zresztą jak w każdym zabezpieczeniu.

Ten odnośnik do serwisu równowaga życia prowadzi do niezwykle ciekawej witryny, która ma równie fascynujące dane na opisywany temat.

Szczególnie możemy się obawiać, gdy powierzymy nasze dane firmom, które nie mogą się poszczycić doświadczeniem w tej dziedzinie. Najbardziej korzystnie więc wybrać doświadczonych, ale również rodzimych dostawców, co oznacza, że wiemy w którym miejscu są zlokalizowane nasze dane, a co więcej, czy są właściwie chronione.

Dodatkowo, te firmy posiadające konkretne kompetencje i doświadczenie w dziedzinie wdrażania chmury, doskonale zdają sobie sprawę, że tak samo istotnie jest, by zadbać też o backup danych (co oznacza odzyskiwanie danych) i archiwizację.

Nie ociągaj się - jeżeli spodobał Ci się ten tekst, to bieżący materiał (http://www.komacatering.pl/o-nas/) da się też obejrzeć pod wskazanym linkiem. Wiadomości opracowaliśmy dla Ciebie z ochotą.

To bardzo potrzebne, aby ochronić dane przed niespodziewaną utratą, na przykład z powodu awarii. Jak jednocześnie rozpoznać, czy określona firma jest w pełni kompetentna? Dobrze rokuje doświadczenie, to że konkretna firma jest na rynku jakiś czas. Istotne są również certyfikaty, są one potwierdzeniem kompetencji w danej dziedzinie.