Następny rok, rokiem linuxa

Error message

  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 1998 of /var/www/vhosts/unixdays.pl/includes/theme.inc).
  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 2061 of /var/www/vhosts/unixdays.pl/includes/theme.inc).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/unixdays.pl/includes/menu.inc).

Najbardziej nowoczesna technologia w firmie to gwarancja sukcesu- cloud computing?

Jak to jest z tymi aktualnymi systemami bezpieczeństwa, a szczególnie z coraz bardziej znanymi przetwarzaniem w chmurze, tak zwanym cloud computing. Technologia zdaje się niezwykle nowoczesna i zaawansowana, ale jednakowoż nie każdy jest przekonany do tego rozwiązania. Jak to właściwie wygląda?

chmura
Author: Chris Potter
Source: http://www.flickr.com
Cloud computing (przetwarzanie w chmurze) jest typ dostarczania usług informatycznych, oferuje to dostęp do współdzielonych zasobów, na jakie składają się serwery, pamięć masowa, aplikacje i pozostałe usługi dodatkowe. Wszystko to sprawia, że realne jest przetwarzanie i przechowywanie danych za pomocą sieci. To rozwiązanie jest niezwykle korzystne, bo nie trzeba inwestować w kosztowną infrastrukturę, nie ma także przymusu zainstalowania oprogramowania w siedzibie naszej firmy.Opłata natomiast jest określana jedynie za zużyte zasoby. Istnieje jednakowoż sprawa, jaka budzi niepokój przedsiębiorców. Otóż, zarządzanie sprzętem i bezpieczeństwo danych leży po stronie dostawcy tej usługi.

Jeżeli zaintrygowały Cię informacje w tym wpisie, to doczytaj i sprawdź (http://poscontrol.pl/) następne wątki na następnej witrynie, która podpięta jest pod tym linkiem.

To niepokoi niektórych, bo boją się, że stracą informacje o swoich klientach, czy to w wyniku zwykłej awarii czy może przez atak hakerski. Nie ma się czego obawiać, choć niepewność jest zawsze, zresztą jak w każdym zabezpieczeniu. Szczególnie możemy się obawiać, gdy powierzymy nasze dane firmom, które nie mogą się poszczycić doświadczeniem w tej dziedzinie. Najbardziej korzystnie więc wybrać doświadczonych, ale również rodzimych dostawców, co oznacza, że wiemy w którym miejscu są zlokalizowane nasze dane, a co więcej, czy są właściwie chronione.

Dodatkowo, te firmy posiadające konkretne kompetencje i doświadczenie w dziedzinie wdrażania chmury, doskonale zdają sobie sprawę, że tak samo istotnie jest, by zadbać też o backup danych (co oznacza odzyskiwanie danych) i archiwizację.

Nie ociągaj się - jeżeli spodobał Ci się ten tekst, to bieżący materiał (http://www.komacatering.pl/o-nas/) da się też obejrzeć pod wskazanym linkiem. Wiadomości opracowaliśmy dla Ciebie z ochotą.

To bardzo potrzebne, aby ochronić dane przed niespodziewaną utratą, na przykład z powodu awarii. Jak jednocześnie rozpoznać, czy określona firma jest w pełni kompetentna? Dobrze rokuje doświadczenie, to że konkretna firma jest na rynku jakiś czas. Istotne są również certyfikaty, są one potwierdzeniem kompetencji w danej dziedzinie.