Następny rok, rokiem linuxa

Error message

  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 1998 of /var/www/vhosts/unixdays.pl/includes/theme.inc).
  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 2061 of /var/www/vhosts/unixdays.pl/includes/theme.inc).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/unixdays.pl/includes/menu.inc).

Czy wiemy, iż nie możemy dziś istnieć bez elektryczności? Ta wiedza coraz bardziej do nas dociera

Każdy z nas zdaje sobie sprawę, iż elektronika to niezwykle istotna część ówczesnej technologii, ponieważ bardzo dużo wynalazków polega na elektryczności. Całe nasze życie jest jakby - twierdząc metaforycznie - włączone do prądu. Istniejemy, póki ktoś nas nie odłączy.


Każdy z nas wie, iż elektronika jest stosowana w telekomunikacji oraz radiokomunikacji. Przykładem tej sytuacji stanowią telefony komórkowe, telewizja czy również sieć internetowa. Jednakowoż niewielu z nas zdaje sobie sprawę, iż elektronika (szczegóły - http://www.rfid.zone/sklep/) odnajduje zastosowanie w wielu innych dziedzinach. Jest to niezwykle ważne, by zdawać sobie sprawę z takiej sytuacji, gdyż nieodpowiednio zawsze dopasujemy elektronikę do nowoczesnych urządzeń komunikacyjnych. Dlatego często przydają się nam zestawy części elektronicznych. Urządzenia pomiarowe to niezwykle pożyteczne sprzęty, które też stosują elektroniczny system.

Dzisiaj niełatwo jest odnaleźć naprawdę nieszablonowy materiał. Jeżeli masz analogiczny problem, to zalecam ten tekst (https://www.etteplan.com/pl/uslugi/tworzenie-oprogramowania). Są tam zamieszczone fascynujące kwestie.

Na przykład systemy medyczne, w jakich inżynieria biomedyczna najbardziej opiera się na tej bardzo popularnej dziedzinie ówczesnego świata. Można również dostrzec stosowanie tej nauki w monitoringu, który jest obecnie stosowany w dużej ilości miejsc publicznych.

pracownik przy komputerach
Author: Southbank Centre
Source: http://www.flickr.com
Wiadomo, że nie powinniśmy zaprzeczyć, że elektronika jest stosowana w inżynierii komputerowej czy przemysłowej, w jakich bez zasilenia elektrycznego inteligentne urządzenie nie zadziała. Różnorodne części elektroniczne są także niezbędne, by mogła działać całość definiowana jako system, a spotykamy się z tym przecież w każdej dziedzinie. Ciężko właściwie wyobrazić sobie dzisiejszy świat bez elektroniki. Jak wyglądałby taki świat? W pewien dzień zaczyna brakować prądu, jak byśmy się zachowywali, co byśmy zrobili? Na pewno wpadlibyśmy w popłoch. To jedynie udowadnia, z jak ważnym ogniwem dzisiejszej rzeczywistości mamy do czynienia.


Więc elektronika jest konieczna dla wielkich przedsiębiorstw, podmiotów gospodarczych i państwowych instytucji, jednakże nie da się bez niej obejść w codziennym życiu. Wielka ilość nowych wynalazków za coraz niższą cenę, jakie każdy nosi przy sobie to takie miniaturowe “zjadacze” energii. Jak podłączamy ładowarkę telefonu do gniazdka nawet nie nie zdajemy sobie sprawy, jak wiele energii pobieramy. Wiadomo, w skali miko to niezbyt dużo, lecz jak pomyślimy o tych wszystkich ludziach na świecie, jacy w tym samym momencie robią to samo, to zrozumiemy skalę problemu.