Następny rok, rokiem linuxa

Error message

  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 1998 of /var/www/vhosts/unixdays.pl/includes/theme.inc).
  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 2061 of /var/www/vhosts/unixdays.pl/includes/theme.inc).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/unixdays.pl/includes/menu.inc).

Co zrobić z nierozsądnymi zakupami?

Dzisiaj kupujemy dużo i bardzo często. Wykonujemy zakupy już nie tylko w stacjonarnych sklepach, ale niezwykle ochoczo również w sklepach internetowych. Poza tym o wiele sprawniej decydujemy się na zakup określonych towarów.


księgarnia
Author: morebyless
Source: http://www.flickr.com
Wchodząc do sklepu spotykamy się z bardzo szybką reakcją sprzedawcy, którego zamiarem jest rzecz jasna zachęcenie nas do kupna jak największej ilości towarów. Nie inaczej jest rzecz jasna także w sytuacji sklepów internetowych, gdzie także zasypywani jesteśmy wszelkiego typu promocjami i reklamami - niezwykle trudno czasami nie skorzystać z szansy na zakup modnej bluzki, nowego telefonu albo modnego zegarka.

Niestety właśnie przez takie niezbyt rozsądne zakupy czasami decydujemy się na przedmioty, które wcale nam nie są potrzebne. Co zrobić, jeśli przez chwilę lekkomyślności nabyliśmy przedmiot, który wcale nie jest nam potrzebny?

Jeżeli zakupiona rzecz miała niezwykle niską wartość cenową, zwykle nie zamartwiamy się tym zupełnie. Gorzej jest, jeśli musieliśmy wydać wiele pieniędzy, a wybrany towar okazał się niezgodny z naszymi potrzebami. Zakup mógł być związany z naszą nierozsądną decyzji, albo też - co również często się zgadza - ma nieodpowiednie parametry niż te, jakie w danej chwili potrzebujemy. W sytuacji tanich produktów takich jak za duża para skarpetek, czy nieodpowiednie worki do odkurzaczy, strata finansowa jest niewielka, zatem i kłopot mniejszy. Sytuacja komplikuje się w sytuacji drogich produktów, takich jak na przykład niewłaściwe worki do odkurzaczy (?). W tej sytuacji powinniśmy odesłać towar do sklepu. Jeżeli z jakichś przyczyn nie możemy go oddać, możemy zapoznać się z aukcyjnymi serwisami www, gdzie sprzedamy niepotrzebne towary. W takim przypadku można pozyskać chociaż część wydanych pieniędzy.

Zdarzają się i takie towary, jakie były przez nas kupione, użyte i w nienaruszonym stanie odłożone na półkę. Zazwyczaj są to w głównym stopniu książki czy podreczniki szkolne . Nie warto gromadzić w swoim mieszkaniu tego rodzaju przedmiotów, w szczególności jeżeli nie posiadamy na to miejsca. Szkoda je też wyrzucać, bo przecież są to nasze wydane pieniądze. Powinniśmy więc spróbować je wystawić na aukcję internetową albo też oddać do antykwariatu.