Następny rok, rokiem linuxa

Error message

  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 1998 of /var/www/vhosts/unixdays.pl/includes/theme.inc).
  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 2061 of /var/www/vhosts/unixdays.pl/includes/theme.inc).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/unixdays.pl/includes/menu.inc).

Jak skutecznie osuszać budynki, by zapobiec wilgoci w mieszkaniu?

Wilgoć to jeden z kluczowych kłopotów w niejednym domu czy mieszkaniu. A to dopiero wstęp do nieco większych konsekwencji. Aby walczyć z wilgocią, niezbędne jest dokładne osuszanie budynków. Należy więc przekonać się, czym jest dokładnie i jak odpowiednio je wykonać.


Najczęstszym powodem wystąpienia wilgoci w naszych domach jest brak prawidłowej izolacji.
W szczególności pod wpływem deszczowej pogody może wyjść na jaw, iż zamontowane izolacje są zdecydowanie za słabe. Inną przyczyną jest także niewłaściwe izolowanie termiczne przegród zewnętrznych. Poprzez różnice temperatur mogą pojawić się miejsca, w których natychmiast zauważymy efekty tego rodzaju procesów w postaci brzydkich, nieładnych plam na ścianie i suficie.


ogląd - dom
Author: Daniel Jolivet
Source: http://www.flickr.com


W normalnych wykorzystywaniu budynków zwykle wilgoć pojawia się przede wszystkim w kuchni w trakcie gotowania czy też w łazience podczas brania kąpieli. Oprócz tego ludzie także wydychają wilgotne powietrze. To wszystko może doprowadzić do późniejszych kłopotów z wilgocią. Jeśli oprócz tego system wentylacyjny nie jest odpowiedni, nadmiar wilgoci nie będzie właściwie usunięty.


kontrola
Author: Riccardo Fissore
Source: http://www.flickr.com


Nadruki na meblach
Author: Kare Design
Source: Kare Design


Zanim zaczniemy osuszanie naszego mieszkania, powinniśmy szczegółowo poznać powód pojawienia się wilgoci. Najlepiej w takiej sytuacji poprosić o poradę fachowca, który dokładnie wybada przyczyny również w kwestii budowy całego budynku. Dobrym sposobem na zapobieganie kłopotom zbytniej wilgotności w domach jest wysuszenie budynku za pomocą odpowiednich nagrzewnic zamieszczanych w zawilgoconych pomieszczeniach. Rozgrzewają one powietrze, co dodatkowo przyczynia się do odparowywania wilgoci z warstw powierzchniowych muru, aż do uzyskania odpowiedniej równowagi. W tym przypadku bardzo ważna jest odpowiednia wentylacja - więcej o serwis wentylacji wrocław - pomieszczeń, gdyż tylko wówczas wysuszenie ścian gorącym powietrzem może okazać się skuteczne.
W przypadku niewielkiej skali problemów z wilgotnością najczęściej wystarczające okazują się domowe sposoby na osuszenie pomieszczeń. Niestety bardzo często okazuje się, iż poziom wilgotności jest bardzo wysoki. Wówczas konieczna powinna okazać się pomoc specjalisty. Trzeba w takich przypadkach jak najszybciej skontaktować się z fachowcami.