Następny rok, rokiem linuxa

Error message

  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 1998 of /var/www/vhosts/unixdays.pl/includes/theme.inc).
  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 2061 of /var/www/vhosts/unixdays.pl/includes/theme.inc).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/unixdays.pl/includes/menu.inc).

Kupno dobrego sprzętu do fotografowania

Nabycie dobrego aparatu fotograficznego z odpowiednim obiektywem nie jest prosty. sklepy proponują parę rozmaitych kategorii obiektywów.


samochód - fotografia
Author: Cezary Borysiuk
Source: http://www.flickr.com


Przed zakupem urządzenia warto sprawdzić jak szeroki wybór jest wśród rodzajów obiektywów, lamp i różnych akcesoriów. W dobrych punktach można liczyć na fachową pomoc pracownika.


muzyka
Author: Justin Higuchi
Source: http://www.flickr.com


dostęp
Author: Skil
Source: Skil
Gdy dobieramy obiektywy do Canona, najważniejszym czynnikiem winna być ich ogniskowa.

Interesujesz się owym tematem? Przeczytaj więc dalej radio do łazienki o tym wątku w nowym tekście, który dla Ciebie przygotowaliśmy. Mamy nadzieję, że Ci się podoba.

Ów parametr rozstrzyga o skutecznym polu widzenia. Występują zarówno obiektywy stałoogniskowe jak i zmiennoogniskowe. Ogniskowa obiektywu jest jego cechą fizyczną i nie ma istotności, do którego aparatu go użyjemy. Innym znaczącym parametrem jest jasność obiektywu. Charakteryzowana jest ona przy pomocy wartości przysłony. Wartość przysłony jest wynikiem podzielenia ogniskowej przez fizyczną wielkość przepustu względnego. Im wielkość ta jest mniejsza, tym obiektyw okaże się jaśniejszy. Obiektyw jaśniejszy umożliwi nam robienie zdjęć przy mniejszej wielkości światła zastanego, ułatwi również zdobycie nieznacznej głębi ostrości. Należy pamiętać jednak, że jaśniejsze budowy są zwykle dużo większe i cięższe. Ostatnim istotnym czynnikiem jest uchwyt. Od niego jest zależne, czy będziemy mogli podpiąć sprzęty do naszego aparatu, czy nie.


Nie ma problemu w wyborze obiektywu danej marki do sprzętu tego samego wytwórcy.


W wypadku zakupu obiektywów producentów niezależnych, musimy bacznie sprawdzić do którego mocowania zaplanowany jest konkretny typ. Częstokroć ten sam obiektyw wypuszczany jest w paru rodzajach, z różnymi zaczepami.