Następny rok, rokiem linuxa

Error message

  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 1998 of /var/www/vhosts/unixdays.pl/includes/theme.inc).
  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 2061 of /var/www/vhosts/unixdays.pl/includes/theme.inc).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/unixdays.pl/includes/menu.inc).

Czy informacje na naszym komputerze są bezpieczne? W jaki sposób zabezpieczyć istotne dane przed utratą albo dostaniem się w niepowołane ręce?

W dzisiejszych czasach człowiek właściwie nie może obyć się bez różnego rodzaju elektroniki. Różnych gadżetów jest faktycznie sporo na rynku, natomiast wciąż choćby do pracy używane są laptopy lub też komputery stacjonarne. Oczywiście wydajność tego typu sprzętów jest lepsza niż jeszcze parę lat wstecz. Stele powstają wciąż nowe udogodnienia, które powodują, iż korzystanie z tego typu urządzeń jest wygodniejsze.


pliki, chmura, dane
Author: Chris Potter
Source: http://www.flickr.com
Szczególnie jeśli chodzi o komputery do pracy niesamowicie istotnym zadaniem jest przechowywanie danych. W związku z tym, że coraz częściej słyszymy o incydentach kradzieży różnych ważnych informacji, zabezpieczenie takich danych jest ogromnie istotną rzeczą. Jak w związku tym w bezpieczny sposób możemy ważne dla nas informacje przechowywać? Jakie istnieją możliwości zabezpieczenia ich?

Nawet najnowszy sprzęt może zostać skradziony, zawirusowany albo też ulec uszkodzeniu. W takim wypadku jest niebezpieczeństwo, iż znajdujące się na nim dane zostaną niestety utracone. W przypadku kradzieży należy zabezpieczyć się przez zaszyfrowanie danych dysku twardego. Natomiast ciężkie do złamania hasło będzie dodatkową ochroną przed wejściem na nasze konto kogoś niepowołanego.

Jeśli chodzi o zapisywanie danych, to wciąż częściej mówi się o niedoskonałości normalnych dysków albo też różnych nośników danych. Każde z nich w końcu traci swoje właściwości oraz istnieje zagrożenie utracenia ważnych informacji. Dobrym pomysłem mogą okazać się pliki w chmurze- przekonaj się: dane w chmurze. Coraz popularniejsze obecnie, bo przechowywanie danych w wirtualnym serwerze powoduje, iż nie potrzeba nam dodatkowych, zawodnych gadżetów. Możemy znaleźć tak samo wirtualne serwery płatne oraz bezpłatne. Tego typu wirtualny Centos server natomiast nie należy do nas tylko do firmy z zewnątrz, dlatego też wysyłamy nasze dane (zobacz link) na obcy serwer. Z tego powodu trzeba sprawdzić na ile godna zaufania jest konkretna oferta-


cloudcomputing, chmura, dane
Author: www.cloudia.pl
Source: www.cloudia.pl
Gdy chodzi o bezpieczeństwo laptopa trzeba zainstalować dobry antywirus. Niestety ale możliwości wirusów dziś są ogromne. Czasami nie zdajemy sobie sprawy z zagrożenia, które niosą ze sobą wirusy. Są w stanie wykraść nasze informacje z komputera czy choćby usunąć część naszej pracy. Posiadanie antywirusa to już konieczność, o jakiej nie należy zapominać. Musimy też pamiętać o aktualizowaniu takiego oprogramowania, by doskonale spełniało swoją rolę. To jedynie kilka wskazówek, natomiast wartych zapamiętania i stosowania na co dzień.