Następny rok, rokiem linuxa

Error message

  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 1998 of /var/www/vhosts/unixdays.pl/includes/theme.inc).
  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 2061 of /var/www/vhosts/unixdays.pl/includes/theme.inc).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/unixdays.pl/includes/menu.inc).

W jaki sposób ochraniać wyświetlacz w telefonie komórkowym?

Najbardziej wrażliwą częścią telefonu komórkowego jest oczywiście wyświetlacz.


Nowoczesne ochronne powłoki dobrze wywiązują się ze swej roli, ale nawet one nie są w stanie zagwarantować 100% skuteczności.


Wymiana ekranu łączy się z wydatkiem o wartości parędziesięciu złotych (albo większym). Toteż warto zainwestować w odpowiednią ochronę wyświetlacza. Najbardziej ekonomicznym podejściem jest zakup ochronnej folii na ekran. Wykonane są one z poliwęglanu i pomimo swej niedużej grubości, są nadzwyczaj trwałe. Z pewnością skutecznie ochronią wyświetlacz naszego telefonu przed zarysowaniem. W wypadku kiedy zauważymy nieprzyjemne rysy na folii, da się ją wymienić. Jest to kwestia ledwo kilku złotych. Co najważniejsze, naklejanie folii jest bardzo proste.
Homar, owoce morza
Author: http://sxc.hu
Source: http://sxc.hu


Takie osłonki skutecznie ochraniają przed zarysowaniami. Słabiej radzą sobie, gdy dojdzie do upadku. By mieć jeszcze większe poczucie bezpieczeństwa, warto zamiast folii poliwęglanowej nabyć hartowane szkło. Koszt kupna hartowanego szkła na smartfon nie jest już tak ogromny, jak jeszcze parę miesięcy temu. Ceny pomału spadają a dziś niezłej jakości szkło ochronne możemy zakupić już za 25 zł. Szkło hartowane jest w stanie ochronić nasz smartfon przed uszkodzeniem, dzięki czemu nie wykosztujemy się na naprawę. Unikając zniszczeń, będziemy również w stanie drożej sprzedać używany smartfon.


Koniecznie trzeba jednak pamiętać, że każdy przedni panel smartfona ma inne rozmiary jak też wycięcia na głośnik (zobacz również głośniki do kina domowego) czy też kamerę. Z tej przyczyny szkło hartowane musimy konkretnie dopasowywać do modelu naszego smartfona.