Następny rok, rokiem linuxa

Error message

  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 1998 of /var/www/vhosts/unixdays.pl/includes/theme.inc).
  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 2061 of /var/www/vhosts/unixdays.pl/includes/theme.inc).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/unixdays.pl/includes/menu.inc).

Jak dużo zmian nastąpiło w ostatnich latach na rynku IT, jak przedstawia się zapotrzebowanie na doświadczonych pracowników.

Od kilku lat rynek pracy w IT należy do najszybciej rozwijających się, nie tylko w Polsce, ale również w innych krajach. Nowoczesne technologie są coraz częściej powszechnie wykorzystywane, a do ich obsługiwania są potrzebne coraz większe ilości inżynierów. Już teraz ocenia się, że w Polsce może brakować kilkadziesiąt tysięcy specjalistów od informatyki, a z czasem niedobory będą się powiększać.


Chłopak przy komputerze
Author: LibreCon Bilbao
Source: http://www.flickr.com
Wprawdzie duża część uczelni posiada już w swoim programie studia związane z informatyka, lecz nadal jest to mało, bo wolnych etatów jest dużo więcej, niż młodych ludzi, którzy się uczą. A specjalistów brakuje nawet mimo bardzo dobrych pensji, jakie są oferowane w IT. Nawet zupełnie początkujący programiści czy analitycy mogą liczyć na dochody rzędu kilku tysięcy złotych, a osoby z większym doświadczeniem i praktyką zarabiają nawet parę razy więcej. Oczywiście sporo zależy to od miejscowości, w której się pracuje, na wysokie zarobki liczyć mogą mieszkańcy Krakowa, Wrocławia czy Warszawy.

Dziś informatyka jest tak rozbudowaną dziedziną, że najróżniejszych specjalizacji jest w niej co najmniej kilkadziesiąt, a bez przerwy pojawiają się kolejne.

Jeśli taki tekst Cię zafrapował, to bez wahania kliknij ten link - ta unikalna witryna (http://adwokatrudlicka.pl/blog/2020/05/05/natychmiastowa-pomoc-dla-ofiar-przemocy-domowej-czyli-o-nowej-ustawie-antyprzemocowej/) zapewne też okaże się dla Ciebie wartościowa!

Jeszcze do niedawna programista był programistą, obecnie najróżniejszych języków i środowisk programowania jest taka ilość, że w zasadzie nie ma możliwości, aby się wszystkich nauczyć. Tak więc programista java poznań rzadko kiedy będzie umiał programować w internetowych rozwiązaniach, czy na przykład w środowiskach okienkowych. Osoby zajmujące się obsługą języka SQL również będzie się potocznie nazywać programistami, chociaż zajmują się oni obsługą baz danych. Zobacz więcej propozycji: .


Karta microSD
Author: masatsu
Source: http://www.flickr.com
Bardzo dużą rolę na obecnym rynku IT odgrywają analitycy i konsultanci.

Jeżeli zaciekawił Cię ten materiał, to nie zwlekaj i zobacz szczegóły na stronie (https://www.normbud.pl/kategorie/przemysl/duker-syste/system-mlk-media-agresywne/). Z pewnością uznasz, że w tamtym miejscu również są to bardzo ciekawe informacje.

Analitycy przekładają biznesowe wymagania na informatyczny model, jaki następnie być może zaprojektowany, napisany i wdrożony. A za przeprowadzenie wdrożeń z kolei odpowiadają konsultanci, jakich podstawowym zadaniem jest konfiguracja danego oprogramowania i jego dostosowanie do wymagań klientów, którzy je kupili.