Następny rok, rokiem linuxa

Error message

  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 1998 of /var/www/vhosts/unixdays.pl/includes/theme.inc).
  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 2061 of /var/www/vhosts/unixdays.pl/includes/theme.inc).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/unixdays.pl/includes/menu.inc).

Jak dużo zmian nastąpiło w ostatnich latach na rynku IT, jak przedstawia się zapotrzebowanie na doświadczonych pracowników.

Od kilku lat rynek pracy w IT należy do najszybciej rozwijających się, nie tylko w Polsce, ale również w innych krajach. Nowoczesne technologie są coraz częściej powszechnie wykorzystywane, a do ich obsługiwania są potrzebne coraz większe ilości inżynierów. Już teraz ocenia się, że w Polsce może brakować kilkadziesiąt tysięcy specjalistów od informatyki, a z czasem niedobory będą się powiększać.
Chłopak przy komputerze
Author: LibreCon Bilbao
Source: http://www.flickr.com
Wprawdzie duża część uczelni posiada już w swoim programie studia związane z informatyka, lecz nadal jest to mało, bo wolnych etatów jest dużo więcej, niż młodych ludzi, którzy się uczą. A specjalistów brakuje nawet mimo bardzo dobrych pensji, jakie są oferowane w IT. Nawet zupełnie początkujący programiści czy analitycy mogą liczyć na dochody rzędu kilku tysięcy złotych, a osoby z większym doświadczeniem i praktyką zarabiają nawet parę razy więcej. Oczywiście sporo zależy to od miejscowości, w której się pracuje, na wysokie zarobki liczyć mogą mieszkańcy Krakowa, Wrocławia czy Warszawy.

Dziś informatyka jest tak rozbudowaną dziedziną, że najróżniejszych specjalizacji jest w niej co najmniej kilkadziesiąt, a bez przerwy pojawiają się kolejne. Jeszcze do niedawna programista był programistą, obecnie najróżniejszych języków i środowisk programowania jest taka ilość, że w zasadzie nie ma możliwości, aby się wszystkich nauczyć. Tak więc programista java poznań rzadko kiedy będzie umiał programować w internetowych rozwiązaniach, czy na przykład w środowiskach okienkowych.

Zaciekawiły Cię opisy podane w tym wątku? Jeżeli tak, to czytaj także rozliczanie pit oleśnica sigma-rachunkowe zbliżone wiadomości, tyczące się tego tematu. Zachęcamy Cię do przeczytania do kolejnej witryny.

Osoby zajmujące się obsługą języka SQL również będzie się potocznie nazywać programistami, chociaż zajmują się oni obsługą baz danych. Zobacz więcej propozycji: .
Karta microSD
Author: masatsu
Source: http://www.flickr.com
Bardzo dużą rolę na obecnym rynku IT odgrywają analitycy i konsultanci.

Jeżeli zaciekawił Cię ten materiał, to nie zwlekaj i zobacz szczegóły na stronie (https://www.normbud.pl/kategorie/przemysl/duker-syste/system-mlk-media-agresywne/). Z pewnością uznasz, że w tamtym miejscu również są to bardzo ciekawe informacje.

Analitycy przekładają biznesowe wymagania na informatyczny model, jaki następnie być może zaprojektowany, napisany i wdrożony. A za przeprowadzenie wdrożeń z kolei odpowiadają konsultanci, jakich podstawowym zadaniem jest konfiguracja danego oprogramowania i jego dostosowanie do wymagań klientów, którzy je kupili.