Następny rok, rokiem linuxa

Error message

  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 1998 of /var/www/vhosts/unixdays.pl/includes/theme.inc).
  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 2061 of /var/www/vhosts/unixdays.pl/includes/theme.inc).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/unixdays.pl/includes/menu.inc).

Czym jest wskaźnik napięcia, jak on funkcjonuje oraz dlaczego jest tak pożyteczny?

Czy też wiesz, jakie jest od długiego czasu fundamentalne narzędzie każdego elektryka? Używa go też na pewno każda tzw. "złota rączka". To ciekawe, że takie małe urządzenie może ustrzec nawet przed porażeniem prądem, zatem nawet przed śmiercią.


Tym urządzeniem jest miernik napięcia, określany też jako wskaźnik lub tester.
Swym wyglądem niezwykle przypomina płaski śrubokręt, może poza tym spełniać również tę rolę. Wszakże zdecydowanie lepiej jest jego używać w jego rzeczywistej roli, zatem jako urządzenia, za sprawą jakiego można by kontrolować, czy też dana przestrzeń jest podpięta do prądu. W domowych warunkach wskaźnik napięcia najczęściej wykorzystywany bywa do badania, czy też w gniazdku elektrycznym jest napięcie.

Jeżeli ten artykuł jest dla Ciebie interesujący to sprawdź serwis rekuperator wrocław, w którym przeczytasz podobne informacje. One na pewno będą dla Ciebie użyteczne.

Jak się to wykonuje? Starczy tylko wykonany z metalu koniec testera włożyć w jeden z otworów w kontakcie elektrycznym, a 2 koniec dotknąć palcem, jakim najczęściej jest kciuk.


Lampy podłogowe i stołowa z kolekcji Toro
Author: SPOT Light
Source: SPOT Light


Jeżeli napięcie jest podpięte do kontaktu, to przezroczysta rękojeść wskaźnika, która posiada między innymi element o nazwie neonówka i naturalnie - diodę rozjaśni się. Okaże się to sygnał, iż napięcie elektryczne jest do kontaktu podpięte. Jeżeli namyślasz się, w jakim miejscu można by kupić takowy wskaźnik napięcia, to dobrym pomysłem jest podróż do sklepu elektrycznego. Mógłbyś również poszukać tego typu wskaźnika w Internecie.
W tamtym miejscu z pewnością będzie nieco konkurencyjny cenowo, chociaż w wypadku wskaźnika, który wkłada się do kontaktu elektrycznego, bardziej istotna jest z pewnością jego jakość, a nie cena. Na swoim zdrowiu oraz bytowaniu nie można by wszakże oszczędzać.