Następny rok, rokiem linuxa

Error message

  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 1998 of /var/www/vhosts/unixdays.pl/includes/theme.inc).
  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 2061 of /var/www/vhosts/unixdays.pl/includes/theme.inc).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/unixdays.pl/includes/menu.inc).

W jakiej sytuacji przydatna jest tzw. konwergencja różnych technologii?

Czy wiesz, w jaki sposób określa się budynek lub pokój, w jakim znajduje się osprzęt służący do przechowywania funkcjonującej infrastruktury informatycznej, zatem serwerów, sprzętów typu storage oraz infrastruktury sieciowej?
Jest to centrum informacji, które zawiera infrastrukturę techniczną, urządzenia oraz metodyki zwiększające bezpieczeństwo oraz ciągłość funkcjonowania serwerów, taką jaką jest: redundancja serwerów, składników sieciowych i dysków, systemy chłodzenia czy też ochrony przeciwpożarowej i weryfikację dostępu. Wszystkie będące tam urządzenia powinny spełniać najwyższe standardy jakości, z tego też powodu nowoczesne data center musi gwarantować zarządzanie wieloma hiperwizoRAMi, połączenia z chmurą hybrydową oraz implementacją infrastruktury konwergentnej. Najistotniejszym problemem jest jak najszersze migrowanie sprzętu z osobnych ośrodków do hubów data center. Osiągnięcie tego celu nie jest łatwe, jednak przydatna jest tutaj konwergencja różnych technologii. Wirtualizacja wprowadziła nowy sposób użycia komputerów, a obecnie wchodzi w region pamięci masowych i pracy w sieci.

Jeżeli myślisz, że ten materiał jest warty uwagi, to co powiesz, kiedy przeczytasz więcej wiadomości z tego źródła (https://www.akumulator24.com.pl/)?. Po prostu kliknij tutaj oraz zobacz.

Ponadto wykorzystywane są także cloud computing oraz opcje zgodności zaplecza.


telefony
Author: Luca Viscardi
Source: http://www.flickr.com


centrala telefoniczna
Author: Calvado
Source: Calvado


nowoczesne data center
Author: Emtec
Source: Emtec


Wspomnieć należałoby, że wirtualizacja serwera w centrach informacji jest aktualnie dość powszechna, ale wirtualizacja sieci i pamięci masowej dopiero jest na wstępnym etapie. Zamysł wirtualizacji pamięci jest podobny do zamysłu wirtualizacji serwerów. pamięć nie jest przypisywana do pojedynczych serwerów czy nawet maszyn wirtualnych, odpowiednie program do dokumentacji technicznej tworzy pulę zasobów pamięci oraz gwarantuje centralne nią zarządzanie.
Dlatego też w rezultacie różnorodne moduły związane z pamięcią mogłyby zostać pokazywane maszynie wirtualnej jako jednolity zasób, eliminując chęć oddzielnego zarządzania różnorakimi pamięciami dyskowymi.