Następny rok, rokiem linuxa

Error message

  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 1998 of /var/www/vhosts/unixdays.pl/includes/theme.inc).
  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 2061 of /var/www/vhosts/unixdays.pl/includes/theme.inc).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/unixdays.pl/includes/menu.inc).

Kiedy niezbędny jest nam monitoring?

Bardzo często pojawia się problem ochrony prywatności, a także możliwościach zwiększania bezpieczeństwa zarówno w naszych domach prywatnych, jak też przestrzeniach publicznych oraz przemysłowych. Sporo większych miast posiada już teraz monitoring w najczęściej odwiedzanych miejscach, głównie przy deptakach, dworcach itd. Monitoring przemysłowy pojawia się także w dużych zakładach pracy, jak również na firmowych posesjach, parkingach, sklepach, supermarketach czy parkach.
kamery przemysłowe
Ogólnie większość z nas godzi się, aby montować kamery w obiektach publicznych. Mamy świadomość, iż może być on pomocny w przypadku rozmaitego rodzaju niebezpiecznych okoliczności. Rzeczywiście, w niektórych okolicznościach jesteśmy znacznie spokojniejsi, kiedy wiemy, że obecny jest monitoring, m.in. podczas przejścia nocą przez tunel podziemny. Tego rodzaju nagrania wielokrotnie są przydatne policji w złapaniu przestępców. Niemało właścicieli firm i przedsiębiorstw przemysłowych umieszcza rejestratory cyfrowe, żeby ochronić się przed włamaniami czy zniszczeniami. Obecnie większość z nas przyzwyczaiła się już do tego, że w marketach albo sklepach jesteśmy obserwowani w telewizji przemysłowej, która odtwarza obraz zarejestrowany przez monitoring przemysłowy (doczytaj - kamery przemysłowe - Promitel).

Odpowiada Ci ten artykuł? Jeśli masz ochotę uzyskać większą ilość danych, odszukaj www (https://sklep.sn-promet.pl/), które zawiera równie interesujące informacje.

Takie obserwowanie najczęściej nas już totalnie nie oburza - w niejednej sytuacji nawet nie zwracamy na to uwagi. Takie nagrania w wielu sytuacjach wspomagają w ujęciu złodziei.
monitoring
O wiele inne podejście mamy jednak do kamer montowanych w miejscach naszej pracy. Niezwykle chronimy naszą prywatność, a oprócz tego nie lubimy, gdy nasz pracodawca chce zbytnio nas kontrolować. Wiele ludzi irytuje także fakt, iż w prywatnych posesjach montowane są kamery. Powinniśmy wiedzieć przy tym, iż sprawy monitoringu są regulowane prawnie. Bez wątpienia nie możemy upubliczniać nagrań, jakie były zarejestrowane kamerą przemysłową. Porównaj:

Osoby, które zastanawiają się nad zamontowaniem kamer muszą wiedzieć o tym, że w sytuacji najnowocześniejszego, a równocześnie bardzo skutecznego sprzętu do monitoringu, nie będzie to inwestycja tania. Zapłacić trzeba będzie nie tylko za sam sprzęt, lecz również za jego fachowy montaż.