Następny rok, rokiem linuxa

Error message

  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 1998 of /var/www/vhosts/unixdays.pl/includes/theme.inc).
  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 2061 of /var/www/vhosts/unixdays.pl/includes/theme.inc).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/unixdays.pl/includes/menu.inc).

Posiadanie auta - czy przed zimą należy zmieniać opony?

Wprawdzie w naszym kraju do tej pory nie obowiązują przepisy, które zmuszają kierowców do wymiany opon przed nadejściem zimy, to jednak dużą część kierowców postanawia w zimowe miesiące jeździć na innych oponach niż w porze letniej. Dlaczego?


Wymiana opon letnich na zimowe nie jest na terenie naszego kraju obowiązkowa. Jednak duża część kierowców zdaje sobie sprawę tego, że taka wymiana opon jest niezbędna,
warsztat samochodowy
Author: K.G.23
Source: http://www.flickr.com
ponieważ wyraźnie zwiększa bezpieczeństwo jazdy podczas naprawdę trudnych warunków jazdy naszych drogach w okresie zimy. Taka wymiana jest niezbędna przede wszystkim wtedy, gdy mechanik samochodowy, oczywiście w porozumieniu z posiadaczem samochodu, zdecydował wcześniej o zamontowaniu opon przeznaczonych do jazdy w lecie. Rzecz jasna wymiana opon trochę kosztuje, jednak na własnym bezpieczeństwie nie warto oszczędzać. O wymianie opon należy pomyśleć nieco wcześniej.

Poznaj autorskie www! Tam jest dla Ciebie następna rewelacyjna dawka wiadomości na ciekawiący Cię temat. Po więcej detali kliknij w poniższy podany link.

Oszczędzi to nam sporo czasu i nerwów, kiedy trzeba będzie odstać swoje w kolejce, aby mechanik samochodowy wymienił nam opony.

Zobacz też: wymiana świec Wrocław

Rezygnując z używania w samochodzie opon przeznaczonych do całorocznej jazdy, należy pamiętać, że wiązać się to będzie z wymianą opon opon dwa razy w roku. Będziemy musieli wymieniać je wiosną na opony letnie, zaś jesienią na opony zimowe. Każde z nich, czy to letnie, czy zimowe, są przecież przeznaczone do używania w zupełnie różnych warunkach klimatycznych oraz w całkowicie innej temperaturze.


Oba rodzaje opon są wykonane z innego rodzaju gumy, to właśnie dlatego każdy z tych rodzajów opon będzie się inaczej zachowywał na drodze. Na wymianę opon zimowych na letnie większość kierowców decyduje się dopiero w kwietniu. Zdaniem znacznej części kierowców na wymianę opon w marcu jest jeszcze dużo za wcześnie. Pogoda w marcu jest jeszcze naprawdę kapryśna, nieraz lubi zaskakiwać niemałymi opadami śniegu oraz niskimi temperaturami. Z kolei opony letnie na te do jazdy zimowej powinniśmy zmienić wtedy, kiedy synoptycy przewidują spadek temperatury poniżej siedmiu stopni Celsjusza. Na terenie naszego kraju takich temperatur można się spodziewać już w październiku. Wtedy też podczas jazdy będzie można czuć się naprawdę bezpiecznie.

Może Cię zainteresować - klimatyzacja (sprawdź sprężarka klimatyzacji) w aucie