Następny rok, rokiem linuxa

Error message

  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 1998 of /var/www/vhosts/unixdays.pl/includes/theme.inc).
  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 2061 of /var/www/vhosts/unixdays.pl/includes/theme.inc).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/unixdays.pl/includes/menu.inc).

Zaczynasz swoją pierwszą pracę? Nie obejdziesz się bez konta bankowego

Każda osoba, która rozpoczyna swoją pierwszą pracę, powinna pomyśleć nad kontem bankowym. To na nie będzie przelewane dostawana wypłata. Niektórzy posiadają rachunki bankowe na studiach, lecz później zamykają je, ponieważ razem z zakończeniem nauki powiększają się koszty za ich prowadzenie. Kiedy jednak znaleźliśmy zatrudnienie, ciężko byłoby obejść się bez konta, toteż warto jest dowiedzieć się, jak wybrać należytą propozycję.

konto w banku
Author: iStock
Source: iStock
Po pierwsze konto bankowe powinno nas kosztować jak najmniej. Idealne są rzecz jasna bezpłatne rachunki, jeśli np. każdego miesiąca zrobimy zakupy kartą na wyznaczoną kwotę. Z czym najczęściej wiążą się opłaty? Z przelewami, wypłatami z innych bankomatów czy z poleceniem zleceń stałych. Każdy klient musi sprawdzić propozycje kilku banków, aby mieć rozeznanie, która z nich jest dla niego wyjątkowo korzystna.

Po drugie we współczesnych czasach, gdy Internet rządzi naszym życiem, musimy mieć zdalny dostęp do naszego rachunku (pożyczki (zobacz szczegóły oferty)), aby w każdym momencie móc sprawdzić jego stan albo wykonać szybki przelew internetowe. Niezmiernie powszechne są również aplikacje mobilne, zapewniające możliwość płatności przy pomocą telefonu komórkowego i oczywiście bieżącej obsługi rachunku.Kolejnym zagadnieniem jest szansa zarabiania na swoim rachunku, co nie jest opcją zapewnianą przez każdy bank. Chociaż niektóre instytucje bankowe oprocentowują rachunki bankowe swoich klientów, to tak naprawdę są to niewielkie kwoty, które ciężko jest dostrzec. Znacznie bardziej korzystny jest tzw. cashback, czyli zwrot części wydatków związanych z zakupami przy użyciu karty debetowej. Czasami można także liczyć na ciekawe podarunki, dlatego dobrze jest śledzić oferty i uruchomić konto w momencie, gdy będziemy mogli zyskać w zamian aparat lub tablet.

Co zrobić, jeżeli już masz konto bankowe (pożyczki (zobacz poznaj szczegóły)), ale chciałbyś przenieść się do konkurencyjnego banku? Wystarczy wypełnić formularz w nowej placówce, w jakiej chcemy posiadać rachunek. Ominą nas wszelkie formalności, ponieważ zajmie się nimi nasz nowy bank – łącznie z poinformowaniem urzędów lub twojego szefa. Pamiętaj, by wskazać wszystkie osoby oraz instytucje, jakie muszą zostać powiadomione o tym fakcie, a nie będziesz musiał zmagać się z niepotrzebnymi trudnościami. Polecamy teżpożyczki (zobacz smartvest.pl)