Następny rok, rokiem linuxa

Error message

  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 1998 of /var/www/vhosts/unixdays.pl/includes/theme.inc).
  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 2061 of /var/www/vhosts/unixdays.pl/includes/theme.inc).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/unixdays.pl/includes/menu.inc).

Na czym się opiera fenomen facebooka, jakie jasne i ciemne strony może nieść korzystanie z tego serwisu.

Ludzie od zawsze czuli potrzebę dzielenia się swoimi przeżyciami i wspomnieniami. W minionych latach pisano pamiętniki, niektóre były dostępne dla szerszej ilości ludzi, inne tylko i wyłącznie do własnego użytku. Lecz dzisiaj pamiętniki odchodzą w niepamięć, a na ich miejsce weszły różnego rodzaju serwisy społecznościowe, w tym chyba najpopularniejszy i największy Facebook.

firma fphoto.pl
Author: Impassion Afghanistan
Source: http://www.flickr.com
O fenomenie tego serwisu powstają już doktoraty i rozprawy naukowe, i faktycznie od paru lat ma on coraz większą popularność. Wiele osób twierdzi, że jeśli ktoś nie ma swojego konta na Facebooku, to go nie ma w internecie, szczęśliwie wiele osób nadal zachowuje zdrowy rozsądek i mimo że są aktywnymi użytkownikami sieci to konta nie mają albo będą go używać bardzo rozsądnie i z rozwaga. Lecz dla sporej grupy internautów, zwłaszcza z młodych pokoleń, dzień będzie się zaczynał od zalogowania do facebooka i sprawdzenia nowych wiadomości, a później też cały czas ma się do niego dostęp, bo duża część współczesnych smartfonów także będzie pozwalała na to, aby z niego korzystać.

Oczywiście jak to ze prawie wszystkimi pomysłami i nowościami technologicznymi jest, również i facebook użytkowany z rozsądkiem jest bardzo przydatny. () Korzysta również z niego spora grupa firm, równolegle ze stroną firmową uruchamiają one konta na facebooku, służące do komunikowania się z kontrahentami oraz klientami. Największą zaletą facebooka jest bardzo sprawny do wiadomości, praktycznie wszystko jest dostępne, i co najważniejsze, nic nie zaginie jeśli nie zostanie świadomie usunięte.Dzięki facebookowi można w bardzo łatwy sposób utrzymywać i nawiązywać kontakty (zobacz włącznik szklany dotykowy) ze znajomymi, a także dowiadywać się tego, czy coś się u nich nie wydarzyło. Tu jednak trzeba zachować wspomniany wyżej rozsądek, bo niektórzy ludzie relacjonują wszystko, co robią i co się z nimi dzieje. Na zdjęcia profilowe facebook ustawiają zdjęcia, jakie raczej powinny być zachowane w domowym archiwum, a niekoniecznie pokazywane całemu światu, z tego też powodu przed umieszczeniem czegoś w takim miejscu jak facebook należy się chwilę zastanowić.