Następny rok, rokiem linuxa

Error message

  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 1998 of /var/www/vhosts/unixdays.pl/includes/theme.inc).
  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 2061 of /var/www/vhosts/unixdays.pl/includes/theme.inc).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/unixdays.pl/includes/menu.inc).

Wiele osób się zastsnawia, czemu technologia led jest faktycznie lepsza niż inne? Oto parę przykładów

Jak przy każdej okazji pojawienia się czegoś nowego, tak i w temacie diod led pojawiło się wiele mitów. Przede wszystkim padają problemy, czy oświetlenie led jest szkodliwe dla zdrowia, a konkretnie dla oczu. czasem zjawiają się bowiem pogłoski o rzekomym negatywnym wpływie oświetlenia led i ekranu led na wzrok, czy zawartości niebezpiecznych substancji w diodach led. Wartowytłumaczyć te zagadnienia.


led
Author: unbekannt270
Source: http://www.flickr.com
Światło ma naprawdę ogromny wpływ na organizm człowieka, a to z tego względu, że nasz rytm biologiczny jest bardzo od niego uzależniony. Faktem jest, że najistotniejszy wpływ ma światło słońca, które jest odpowiedzialne za ustawienie naszego rytmu w trakcie doby, co więcej – ma wpływ na aktywność organizmu. Jak twierdzą specjaliści człowiek musi być przez co najmniej kilka godzin podczas dnia w świetle o natężeniu przynajmniej 4000 lux, to potrzebne,by organizm mógł działać prawidłowo . Jeżeli światła jest zbyt mało wówczas organizm wytwarza zbyt małe ilości witaminy D.

A to oznacza,że następuje spadek koncentracji, stajemy się senni, stajemy się podatni nawet na stany depresyjne. To jednakże nie jest spowodowane stanem oświetlenia led, a zbyt mało światła słonecznego.

Wciągający tekst? Jeżeli takie jest Twoje zdanie, to zerknij także na podobne wątki posiadające zbliżone tematy - one bez reszty Cię pochłoną.

Jednak, sztuczne oświetlenie również nie pozostaje bez wpływu, chociaż jego natężenie jest za małe, by miało wpływ na nasz cykl w czasie doby. Jednocześnie, jasność i odcień światła sztucznego są w stanie wpłynąć na nastrój, zdolności do koncentracji czy psychiczne samopoczucie człowieka.

W takiej sytuacji nie ma jednak znaczenia czy myślimy o świetle led czy o standardowych świetlówkach. Znaczenie ma natężenie i kolor, czyli temperaturę barwową dla światła białego. długoletnie badania potwierdzają, że jeśli chodzi o oświetlenie led występują aż trzy niebezpieczeństwa dla naszych oczu. Jednakowoż, nie martwmy się, bo te niebezpieczeństwa odnoszą się do oświetlenia led gorszej jakości, czyli tanie akcesoria niemarkowych producentów.


pomieszczenie z ekranami LED
Author: Anthony Crider
Source: http://www.flickr.com
Jednym z tych kłopotów to brak trwałej smugi światła.

Zainteresował Cię ten wątek? Nie czekaj, tylko przeczytaj nowy wpis, który z pewnością bardzo Cię zainteresuje. Zobacz!

Dzieje się tak, w momencie gdy elektronika sterująca lub zasilająca diody led jest niskiej jakości. W takiej chwili może wystąpić efekt migotania. Oślepianie - diody led to części elektroniczne o sporej luminacji - To niewielkie rozmiary emitujące jednak spore ilości światła. Jeśli malutki punkcik świeci bardzo jasno to naprawdę mocno nas oślepia, co niestety źle wpływa na nasz wzrok. Podsumowując warto powiedzieć o niebieskim świetle. Długotrwałe narażenie wzroku na niebieskie światło wpływa negatywnie na fotoreceptory w nabłoku barwnikowym siatkówki.