Następny rok, rokiem linuxa

Error message

  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 1998 of /var/www/vhosts/unixdays.pl/includes/theme.inc).
  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 2061 of /var/www/vhosts/unixdays.pl/includes/theme.inc).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/unixdays.pl/includes/menu.inc).

Jak zatroszczyć się o czystość powietrza w naszym miejscu pracy

Jednym z największych problemów współczesnego społeczeństwa są wszelakiego rodzaju alergie. Na pierwszy rzut oka wydawało by się, iż jest to wyłącznie indywidualny problem pacjenta, a co najwyżej jego najbliższego środowiska: rodziny i znajomych. Tak tymczasem nie jest. Nie leczona choroba może powodować wystąpienie astmy, a to jest poważna choroba mogąca mieć poważne następstwa dla pracodawcy chorego w postaci L4 na długi czas.

oczyszczacz powietrza
Author: US CPSC
Source: http://www.flickr.com
Bez wątpienia hospitacja pracownika jest kosztowna dla firmy, choćby przez przymus czasowego zastąpienia pracobiorcy. Ma to niemałe znaczenie w wypadku wysoce cenionych specjalistów, jakich zastąpienie może nie być bezproblemowe bądź po prostu będzie kosztowne.

Dobrze jest się więc zastanowić nad systemem prewencji, jeżeli jesteśmy szefem uczuleniowcem bądź wiemy że któryś z naszych pracobiorców zmaga się z tymże problemem. Mimo pozorów nie jest to trudne zagadnienie. Częstokroć występujące alergie to reakcja alergiczna na roztocza kurzu domowego bądź na pyłki drzew. Nie musimy nawet wiedzieć na co konkretnie są uczuleni nasi pracownicy, wystarczy bowiem zamontować oczyszczacz powietrza do biura, jaki wyeliminuje z powietrza szkodzące alergeny - czytaj o smogu w Krakowie.Może to w znaczny sposób wpłynąć na komfort a zarazem na wydajność pracy. Narzędzia te to po prostu zaawansowanie technologicznie filtry. Przytoczony oczyszczacz powietrza do biura pracuje przy pomocy wymienialnych filtrów węglowych albo z wykorzystaniem filtrów elektrostatycznych. Typ zastosowanej technologii może zdecydować o niższych lub wyższych kosztach eksploatacyjnych .

oczyszczacz powietrza
Author: Daikin
Source: KLIMA-TOP
Tego typu urządzenia przydadzą się również w punktach wyjątkowo narażonych na zanieczyszczenie. Takim miejscem może być centrum wielkiego miasta. Już dziś Kraków czy Poznań walczą z kwestią toksycznego smogu. Moim zdaniem skutecznym sposobem radzenia sobie z tymże problemem może być ten sam oczyszczacz powietrza do biura. Naturalnie nie rozwiąże to kłopotu ekologicznego, jednak może nam pomóc działać w zastanej faktyczności - https://www.klimatop.pl/oczyszczacze-powietrza-sharp,342.html. Takie narzędzie przyda się nam również wówczas, gdy duża grupa osób pali papierosy, ponieważ oczyszczacz powietrza do biura poradzi sobie również z niemiłymi zapachami.