Następny rok, rokiem linuxa

Error message

  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 1998 of /var/www/vhosts/unixdays.pl/includes/theme.inc).
  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 2061 of /var/www/vhosts/unixdays.pl/includes/theme.inc).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/unixdays.pl/includes/menu.inc).

Laser w poligrafii

Laser znany jest już od pół wieku. Mało jest wynalazków, które posiadają tak bardzo dużą skalę przydatności.
laser ma zastosowanie w procesach produkcyjnych, napędach komputerowych, badaniach pomiarowych, astronomii, medycynie, urządzeniach namierzających w nauce i wojskowości, telekomunikacji w światłowodach, w filmach i poligrafii. W poniższym artykule popatrzymy dokładniej na tę ostatnią dziedzinę. Odpowiem na pytania, do jakich zastosowań niezbędne jest grawerowanie laserem i co to są plotery laserowe.

Laser w służbie piękna
Author: DER-MED
Source: DER-MED
Laser wykazuje się niesamowitą precyzją przy wypalaniu linii. Może przecinać cały wachlarz surowców, od drzewa, przez plexi, aż po żelazo nawet. Znakowarka laserowa w zakładach poligraficznych z powodzeniem wyżłobi dla nas szyldy, statuetki, każdego rodzaju emblematy, nazwy i cyfry z metalu. Z powodzeniem się wykażą przy wycinaniu medali, identyfikatorów i wszelkiego rodzaju oznaczeń na jakiejkolwiek powierzchni. Nowoczesne grawerowanie laserem zrobi nawet najbardziej wymagające zadanie poligraficzne, jakie sobie zażyczymy. I zapłacimy za pewność, że wyżłobione linie okażą się bezbłędnie proste.

W bogatym spektrum laserów do grawerowania, najpopularniejsze są dwa. laser (cięcie laserem) CO2 jest niebywale precyzyjny, charakteryzując się dokładnością w rejonie jednej tysięcznej milimetra. Ciekawostką jest, że przydaje się także w poprawie wyglądu twarzy. Z jego pomocą można zlikwidować niektóre typy zmarszczek, a i również załatać oszpecające twarz blizny po przewlekłym trądziku.Poziomica laserowa PROFILINE marki SOLA
Author: Sola
Source: Sola
Masowo stosowanym urządzeniem w poligrafii jest ploter laserowy. Znakomicie nadają się one do prostszych zadań, a wygoda i banalność obsługi jest chwalona w dużej liczbie przedsiębiorstw.


Source: Lasertechnik