Następny rok, rokiem linuxa

Error message

  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 1998 of /var/www/vhosts/unixdays.pl/includes/theme.inc).
  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 2061 of /var/www/vhosts/unixdays.pl/includes/theme.inc).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/unixdays.pl/includes/menu.inc).

Ile w sprzedaży może kosztować sterownik warty jedynie kilka złotych?

W przypadku zdiagnozowania usterki któregokolwiek elementu elektronicznego, autoryzowane warsztaty związane z motoryzacją mają jedynie jedną receptę: wymianę na nowy.


Jednak prawdziwi fachowcy potrafią dopomóc znacznie mniej kosztownie poprzez naprawienie zepsutych sterowników.
sterownik
Author: Głośniki Sweex Purephonic
Source: Głośniki Sweex Purephonic


Stosowane współcześnie samochody są pełne części elektronicznych - jest to w nich zauważalne już na pierwszy rzut oka. Jednak warto sobie zdać sprawę, że elektroniki przybywa w samochodach już od ponad 30 lat - nawet w klasycznych autach jej usterki mogą się dawać we znaki. Niestety w wypadku dużej ilości starszych pojazdów zakup nowych części jest niezwykle trudne albo (dron mavic air) prawie niemożliwe. Nie warto poszukiwać nowych, czasem warto zreperować dotychczasowe części. W nowo powstałych pojazdach kłopoty są rozwiązywane przeważnie w jak najprostszy możliwy sposób, zatem poprzez wymianę zepsutych podzespołów.


Xbox One
Author: ビッグアップジャパン
Source: http://www.flickr.com


W wypadku samochodów kilkuletnich i bardziej zaawansowanych wiekiem, nie jest to już tak łatwe, gdyż elektroniczne moduły są zazwyczaj dosyć drogie, a tego typu naprawa może bez trudu przekroczyć wartość rynkową kompletnego pojazdu. Sterownik jednostki napędowej do auta sprzed paru lat, który odnośnie powikłań konstrukcji bardzo ustępuje choćby popularnemu smartfonowi (a należy mieć świadomość tego, że te przecież da się zreperować), tego typu regeneracja może wynieść nawet od kilku do kilkunastu tysięcy złotych.
Poza tym w sprzedaży wielokrotnie nie ma jakichkolwiek części zamiennych - jesteśmy zatem zdani na elementy oryginalne, które są dostępne przeważnie wyłącznie w autoryzowanych oficjalnych serwisach. Nawet stosunkowo drobne elementy są czasami niewspółmiernie drogie w odniesieniu do swojej rzeczywistej wartości.