elektryk

bezpieczne urządzenia elektryczne

agregator prądotwórczy
Author: US CPSC
Source: http://www.flickr.com
W celu ochrony systemów fotowoltaicznych i podłączonych do nich instrumentów elektronicznych przed przepięciami i sprzężeniami, wykorzystuje się specjalne ograniczniki fotowoltaika po stronie napięcia stałego, również standardowe ograniczniki przepięć po stronie prądu zmiennego. Dobór niewłaściwych ograniczników przepięć jest w stanie stwarzać ryzyko pożarowe dla urządzeń elektrycznych i elektronicznych. Reguły stosowania ochrony przeciwprzepięciowej różnią się zależnie od użytej ochrony odgromowej.

W trakcie budowy domu słuchaj rad elektryka odnośnie ograniczników przepięć i warystorów

komputer i ulotki na biurku
Author: Menno van der Horst
Source: http://www.flickr.com
Budowa domu jednorodzinnego dla co poniektórych będzie prawdziwą gratką, dla innych niestety jest gigantycznym sprawdzianem. Niezależnie do jakiej grupy ludzi przynależysz będziesz musiał zmierzyć się z tym kłopotem w mniejszym czy też większym stopniu.

Systemy elektryczne oraz programy z nimi związane

gniazda
Elektrycy działający na obecnym rynku niezwykle często wspomagają się programami elektrycznymi, dzięki którym mogą przygotować projekty elektryczne. Stosując je mogą znacznie sprawniej działać i realizować czekające na nich zlecenia. Jakie programy są dla nich przeznaczone?
Nade wszystko są to programy, dzięki którym można bez kłopotu wykonać wszystkie schematy instalacji elektrycznych czy instalacji elektroenergetycznych. Praca na nich jest prawdziwą przyjemnością, albowiem na projekty można nanieść potrzebne elementy lub łatwo wprowadzić poprawki, które czasem są ciężkie do zapisania w dokumentacji papierowej, ponieważ może stać się ona nieczytelna. Programy dla elektryków rozróżnia się w zależności od celów, do których zostały przygotowane.